Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT: "Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/18 13:32 #1751

• Dariusz
  • Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1610
Wera33 napisał:
Robię eksperyment, od dziś zaczynam i będzie on trwał miesiąc albo dłużej.
Wera, moja żona przeprowadzała ten eksperyment jakiś czas temu, z tym, że miała jeszcze trzeci słoik - neutralny, który stał pośrodku. No powiem, że efekt niesamowity, nie wiem, jak to działa, ale działa. Ja uwierzyłem dopiero, jak zobaczyłem, a na początku śmiałem się pod nosem. Co podobno ważne, zaczynać od pozytywów, kończyć na negatywach i być szczerym do bólu.
Podróż na tysiąc mil zawsze zaczyna się od pierwszego kroku...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wera33

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/18 17:13 #1752

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 7785
Wera33 napisał:
Robię eksperyment, od dziś zaczynam i będzie on trwał miesiąc albo dłużej. Widziałam na internecie i chcę zobaczyć na własne oczy. Chodzi o to by sprawdzić jaką potężną moc ma SŁOWO. Kupiłam ryż i część włożę do jednego słoika z napisem miłość i do drugiego z napisem nienawiść. Każdego dnia jeden słoik będę chwalić i kochać a drugi nienawidzić i obrażać. Po miesiącu czasu ryż będzie się zmieniał i mi pokaże jak działa słowo.

Krótko mówiąc chcesz spróbować wkręcić się w magię. W Internecie znajdziesz sporo materiałów. Serdecznie niepolecam.
jestem tylko przechodniem
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
i dziurę w kieszeni płaszcza
Za tę wiadomość podziękował(a): Wera33, darek70

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/18 17:20 #1753

• anikaa
  • anikaa Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • są tylko 2 siły kierujące życiem,strach lub miłość
  • Otrzymane podziękowania: 1895
To nie magia, to siła naszych słów i pola energetycznego przekazywanego wraz nimi.Uprzedzam,ze nic nie czytałam w internecie ..a z magii mam tylko czarnego kota w domu bnggfgbfb
Pamiętaj tylko że jeśli Bóg zamyka drzwi, otwiera okno. Czasem widzi się tylko te zamknięte drzwi ale szukaj, poproś innych żeby Ci pomogli, na pewno w końcu znajdziesz to okno. Daj sobie czas na szukanie, na przejście tej drogi.

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/18 17:25 #1754

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
anikaa napisał:
To nie magia, to siła naszych słów i pola energetycznego przekazywanego wraz nimi.Uprzedzam,ze nic nie czytałam w internecie ..a z magii mam tylko czarnego kota w domu bnggfgbfb
No to właśnie w naszym pięknym języku mieści się w pojęciu magia. Ja kończę tutaj temat. Jak kogoś to interesuje polecam się na pv. Dodam tylko, że nie pitolę tutaj, bo tak mi się podoba, tylko znam temat od lat, także od strony praktycznej.
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, Wera33, anikaa, Alex75

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/18 18:25 #1755

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 2880
A z magią żartów nie ma i podzielam zdanie TSU. To nie jest bajkowy świat rodem z Harrego Pottera.
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, Wera33, Alex75

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/18 20:23 #1756

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 5121
Dzięki Kochani @};-
Ja tam na magii się nie znam i nie takie miałam intencje by się w nią wdrążać. Miałam niejednokrotnie okazję ale nigdy się tym nie zainteresowałam. Nie znam się ani na białej ani na czarnej, znam jedynie różnice, że jedna z nich wyrządza dobro a drugie zło. Eksperyment robię po to by przekonać się na własne oczy jaką słowa mają moc. Dlaczego? By zacząć używać ich rozważniej. Ostatnio pisałam, że pracuję nad tym by zawsze myśleć dobrze o innych, chciałabym też poprawić jakość słów, które wypowiadam. Dużo mówię, bardzo dużo, bywa czasem, że milczę ale jak mówię to nie zawsze rozważnie. Czasem wracam do domu, siadam na kanapie i myślę sobie, że to był super dzień, szkoda tylko, że powiedziałam coś czego nie powinnam. Ostatnio łapię się na tym, że staram się nie robić nikomu przykrości, i raczej mi tu chodzi o niewybredne żarty niż robić komus coś specjalnie. Eksperyment ma mi przypominać o tym co chcę w sobie poprawić i uświadomić mnie bardziej. Może i lepiej też zrozumiem samą siebie. Chciałabym też uważać na to co mówię i myślę o sobie. Ostatnio często, zbyt często powtarzam w żartach, że jestem na coś tam za stara. A ja wiem, że na nic nie jestem za stara, więc dlaczego ciągle to powtarzam? Dobre nawyki, hmm, fajnie byłoby nabyć ich więcej :grin:
Obróć twarz ku słońcu a cienie zostawisz za sobą.
Ostatnio zmieniany: 2019/08/18 20:24 przez Wera33.
Za tę wiadomość podziękował(a): steppenwolf, olka2019, Alex75

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/18 21:00 #1757

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 12199
Wercia widać, że się nie znasz, bo nie ma czegoś takiego jak czarna i biała magia. Magia to magia. I nigdy nie służy niczemu dobremu, choć czasem może wzbudzać takie pozory.
Pozdrawiam @};-
Istnieją słowa, które nie mówią nic i cisza, która mówi wszystko.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wera33, Andrzej z Venlo, Alex75

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/18 22:40 #1758

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Wera33 napisał:
Eksperyment robię po to by przekonać się na własne oczy jaką słowa mają moc. Dlaczego? By zacząć używać ich rozważniej. Ostatnio pisałam, że pracuję nad tym by zawsze myśleć dobrze o innych, chciałabym też poprawić jakość słów, które wypowiadam.
Dobra, to się jednak odzywam, bo to już nie w temacie magii.
:lol:
To zamiast gadać do ryżu, może zrób sobie ćwiczenia, które rzeczywiście są zbadane naukowo, opisane i stosowane w AA a polegają na systematycznym zapisywaniu w ramach codziennego obrachunku moralnego kilku rzeczy związanych ze sprawą, nad którą pracujesz, czyli w tym wypadku z kwestią słów. Możesz zapisywać króciutko sytuacje, w których powiedziałaś ludziom coś dobrego i sytuacje, w których powiedziałaś coś czego żałujesz. W ten sposób utrwala się świadomość w danej dziedzinie.
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, Wera33, olka2019, Alex75, Iwanka

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/19 07:38 #1759

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Dzień dobry :grin:
Tsu, a dlaczego mam robić coś "zamiast"? To o czym piszesz to wypisywanie 10tek, a ja robię eksperyment, to dwie różne rzeczy, które zawsze mogę robić jednocześnie. I skoro to według Ciebie jest "gadanie do ryżu" to czemu mi odradzasz? Robię eksperyment, często jakiś tam robię, o tym akurat napisałam bo jestem podekscytowana i ciekawa wyniku, i tyle. W internecie nie ma słowa o tym, że to jakaś magia, nie interesuje mnie zostanie magiem choć czarować potrafię bnggfgbfb
Wstaję, mamy nowy dzień, słońce już się dobiło do moich okien, mam jeszcze tydzień urlopu i mały plan na dzisiejszy dzień. Czeka mnie dziś spotkanie z koleżanką, która niestety zapiła przedwczoraj, wczoraj dzwoniła, idę z nią porozmawiać. Pół roku temu sama byłam w rozsypce emocjonalnej, dziś jest o niebo lepiej, może będę potrafiła jej jakoś pomóc. Buziaki :-*
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/19 08:19 #1760

• Eloyze
  • Eloyze Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Trzeźwieję
  • Otrzymane podziękowania: 4902
Pozwól,że na chwilkę zajrzę do Ciebie.Wiem,że robię to rzadko.Piszesz,że idziesz w odwiedziny do koleżanki,która zapiła i chcesz Ją wesprzeć.Zapytam - czy masz w sobie na tyle siły by zająć się kimś kto być może potrzebuje profesjonalnej opieki?Sama ,jak piszesz, niedawno się "rozsypałaś".Trudno jest przewidzieć reakcję Twojego organizmu po takich odwiedzinach.Piszę nie bez powodu.Byłam w podobnej sytuacji,kilka miesięcy po terapii zamknietej i jedna z moich "towarzyszek" zapiła.Bardzo chciała bym do Niej przyjechała.Zadzwoniłam do swojej terapeutki z ośrodka i usłyszałam "Nie rób tego,sama jesteś jeszcze słaba i jesteś na początku drogi trzeźwienia.Ta wizyta Ci zaszkodzi,obudzi negatywne emocje.To jeszcze nie ten czas byś pomagała"To tyle chciałam Ci przekazać z czystej życzliwości.Koleżanka trafiła na kolejną terapię i jedyne co wiem - nadal pije.Przemyśl i zdecyduj sama.Chcemy dobrze,szczególnie my - alkoholicy bo naprawdę jesteśmy bardziej wrażliwi ale to może zadziałać niestety na niekorzyść.Może nie mam racji.Ty wybierasz.Ja dzielę sie wiedzą.Pozdrawiam Cię @};-
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty twojego życia. Nic bardziej prawdziwego.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wera33, Benia

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/19 09:15 #1761

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Wera33 napisał:
Dzień dobry :grin:
Tsu, a dlaczego mam robić coś "zamiast"?

Ten "eksperyment" jest źle skonstruowany. Wykonywanie go to jak nauka jazdy na zepsutym samochodzie. Marnowanie czasu. Ten "ryż", to już nie jest żadna istota żywa, bo ziarna są w eksperymencie ugotowane. Gotowany ryż traci zdolność wzrostu, więc eksperyment opiera się na fałszywych założeniach, bo przecież miał badać wpływu myśli czy słów na coś żywego. A jeszcze - ryż, do którego w tym "eksperymencie" mówi się (lub "myśli") z nienawiścią nie psuje się wcale, wbrew temu co jest powiedziane w opisie eksperymentu. On jest już martwy a na jego martwej powierzchni pojawia się radośnie nowe życie - grzyby pleśni. Z perspektywy "konsumenta" ryżu to jest psucie się, ale z perspektywy przyrody to jest po prostu nowa forma życia na szczątkach starej. Czyli możnaby wnioskować, że eksperyment dowodzi czegoś przeciwnego niż miał dowodzić - im więcej ninawiści tym lepszy wzrost. Tych absurdów w całym tym eksperymencie jest jeszcze kilka.

A dlaczego w jednej szklance się efekt jest inny niż w drugiej? Nie mam pojęcia, ale wnioski wyprowadzone przez autora są wadliwe a z przedstawionego badania wypływa tylko jeden wniosek: "nie wiadomo, dlaczego gotowany ryż w jednej szklance spleśniał bardziej niż w drugiej". A rezultat naukowy to dwie lub trzy szklanki spleśniałego ryżu. Nobel. Oklaski. Kurtyna.

Z kolei to, że lepiej jest mówić z miłością niż z nienawiścią jest dosyć oczywiste i medytacja nad tym wydaje mi się lepsza niż wywoływanie w sobie sztucznej nienawiści w celu "obrażania" gotowanego ryżu.

Nie chciałbym się wymądrzać na temat tego, dlaczego ten niby "eksperyment" jest nie tylko niemądry, ale też trochę niebezpieczny, bo zawiera w sobie elementy myślenia magicznego (niezależnie czy to ktoś uznaje czy nie, tak jak alkoholik jest alkoholikiem niezależnie od tego, czy się za takiego uznaje albo czy w ogóle zna znaczenie słowa "alkoholik"). Jeżeli pod względem naukowym eksperyment jest wadliwy, to może niestety skutecznie otwierać człowieka na wiarę w rzeczy, które w obszarze metod nauki się nie mieszczą a wciągają powolutku, niepostrzeżenie, nawet bez wyraźnych zamiarów osób, które dają się w to wciągać. I nawet nie twierdzę tutaj, czy te "energie" istnieją czy nie istnieją, ale samo zainteresowanie tym, sama ekscytacja nie jest moim zdaniem zdrowa i spotkałem wiele osób, które na tym ucierpiały.

Ale niczego Ci przecież nie narzucam. Piszę tylko starając się ostrzec Cię, bo po tym z czym miałem w życiu do czynienia wydaje mi się, że idąc tą drogą można ponieść wiele strat - podobnie jak eksperymentując z narkotykami. Dlatego zachęcam do tego, żeby "zamiast" czegoś głupiego robić coś mądrego. Ale to tylko moja opinia a wybór jest Twój.
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
Ostatnio zmieniany: 2019/08/19 09:32 przez Tsubasano.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wera33, Krzysztof Z., Zakapior, olka2019

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/19 09:42 #1762

• szekla
  • szekla Avatar
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 23110
Po ostatnim zapiciu dostałam wiadomość na PW od Forumowiczki z prośbą o rozmowę. Powiedziałam Jej wtedy, że chyba nie jestem w stanie Jej pomóc, gdyż sama jestem świeżo po zapiciu.
Rozmowy doszły do skutku, było ich nawet sporo. Chociaż mieszkamy w innych miastach to razem szłyśmy do terapeutów po pomoc. Ona w swoim mieście, ja w swoim, prawie w tym samym czasie.
Wielką radość sprawiła mi wiadomość, że jest na terapii stacjonarnej. Jeszcze większą radość ma z faktu, że dziś obydwie jesteśmy Trzeźwe.

Na mitingach też bywają tacy świeżo po zapiciu. Skoro przyszli znaczy w dalszym ciągu szukają pomocy.
W Nich widzę siebie. Mnie nikt nie odrzucił więc i ja nie odrzucam. Nie rozmawiam tylko z tym, którzy w danej chwili są pijani lub po prostu zioną alkoholem.
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, Wera33

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/19 09:50 #1763

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Dziękuję Teresko i Tsu.
Właśnie wróciłam od koleżanki, niestety nikt mi nie otworzył drzwi. Jak byłam w Polsce to dostała nowe mieszkanie, nie ma tam internetu, wczoraj powiedziała mi, że skończyła jej się umowa na telefon i nie można się do niej dodzwonić. Poczekałam na nią 15 minut i wróciłam do domu. Jeśli poszła do sklepu to trochę dziwne, że nie czekała na mnie choć umowilysmy się na konkretną godzinę, jeśli była w domu i spała to jej pies nawet nieboszczyka by obudził. Zrobiłam co mogłam. Teresko, tak samo jak Twoja koleżanka, moja też mnie wczoraj poprosiła bym przyszła. Nie jestem terapeutką, chciałam tylko być przy niej by mogła się wygadać. Wczoraj mi coś napomknęła, że bała się tego mieszkania, że będzie w nim sama, dlatego zdecydowałam się iść do niej. W tym momencie mam związane ręce. Wiem, że po zapiciu nie dobrze być samej, dobrze się wygadać i nie czuję się słaba by móc choć tyle dla niej zrobić, no ale niestety, coś poszło nie tak. A właściwie to nie ona do mnie zadzwoniła tylko jej opiekunka. Mam nadzieję, że ona w jakiś sposób ją pokieruje. Nic na siłę.
Tsu, dzięki za wytłumaczenie. Dzielnie mnie do tego zniechęcasz a ja właśnie sobie uświadomiłam, że ja ryżu nie ugotowałam tylko surowy zalałam wodą bnggfgbfb :wmur: kończymy temat eksperymentu, teraz idę ugotować ryż na obiad winmer
Za tę wiadomość podziękował(a): Eloyze, Tsubasano, Krzysztof Z., olka2019

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/19 23:11 #1764

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Urlop mam, spać nie idzie, siedzę na forum, na fejsie, na you tube. Napracowałam się dziś przy moim pierwszym kolorowym autoportrecie i teraz odpoczywam. Piszę kolorowym ale w sumie to ma tylko trzy kolory, czarny, brązowy i pomarańczowy :lol: kolejnym moim rysunkiem będzie mój piesek Maksio :grin: Maksio będzie nie lada wyzwaniem bo mam problemy z rysowaniem włosów, mój Maksio to przede wszystkim włosy bnggfgbfb i tak sobie leżę na kanapie, nic nie robię i nagle..., przypomniało mi się :shock: żeby tu teraz nie zakląć, ja się przed wyjazdem zgodziłam na danie spikerki na mityngu. Mojej pierwszej spikerki. I to już w czwartek. Muszę się trochę przygotować, bo nie chcę pleść trzy po trzy. A w Polsce jak byłam na mityngu to na ścianie było napisane takie coś "jak mówisz przez 5 minut - mówisz na temat, jak mówisz 10 minut - zaczynasz się powtarzać, jak 15 minut - zaczynasz mówić od rzeczy" Co o tym sądzicie, bo ja po części się zgadzam. A w czwartek będę miała 45 minut przemawiać :shock: czyli 35 minut będę plotła głupoty bnggfgbfb żartuję, trochę zjada mnie stres i proszę o trzymanie kciuków 3aa
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, Marta74, jerzak, Tomoe, YaroZja, olka2019, Alex75, Iwanka

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/20 03:46 #1765

• Marta74
  • Marta74 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 1831
We czwartek o której trzymać, czy cały dzień? ^^)

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/20 10:49 #1766

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 7156
Jaka byłam, co się ze mną stało, jaka jestem obecnie. To najlepszy scenariusz spikerki. kwiaaatek
Będzie dobrze. Dasz radę. :grin:
Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą. (Robert A. Heinlein)

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/21 08:15 #1767

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2100
Przemówienie dobrze jest podzielić na kilka części. Zastanowić się ile czasu poświęcić na każdą część i wypisać punkty o której chcesz powiedzieć. Plus wstęp i zakończenie. A później trzymać się czasu i tematu. Nie wiem czy w tego rodzaju przemówieniach się to sprawdza ale w innych tak. powodzenia

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/21 08:43 #1768

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Dziękuję za rady @};- wczoraj się przygotowywałam i mówiłam do siebie ponad godzinę i jeszcze nie skończyłam. Domyślam się jednak, że stres mnie zje i połowę zapomnę, tak więc chyba zmieszczę się w czasie :lol: mimo wszystko zamiast liczyć na to, że może nie będzie zbyt dużo ludzi, to sama na innym mityngu pozapraszałam gości by przyjechali i wsparli mnie w tej przemowie. Będzie dobrze :-BD a jak nie to trudno, tyle razy w życiu zrobiłam z siebie idiotke po alkoholu, że na trzeźwo napewno gorzej nie będzie buahaha dam radę, po coś to wkoncu robię. Taka spikerka pokaże też samej mnie na ile zaczęłam siebie akceptować by móc wystąpić i opowiedzieć o sobie z taką szczerością. Postaram się to potraktować jak nowe doświadczenie a nie jakbym szła na rozstrzelanie. I kciuki trzymajcie cały dzień, napewno mi to nie zaszkodzi. I powiem Wam, że nawet trochę dumna jestem z siebie - za odwagę :grin: i postępy. Buziaki Kochani :-*
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, andrzejej, YaroZja, olka2019, Alex75, Iwanka

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/21 09:11 #1769

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Przyjaciel Forum
Wera odkąd jestem w AA dałem trzy spikerki i po każdej z nich ktoś do mnie podchodził i mówił, że słyszał w mojej wypowiedzi część swojej historii. Raz też spotkałem się z krytyką i mojej osoby i tego co mówiłem. To też przyjąłem ze spokojem, bo moim zadaniem nie jest nawracanie kogokolwiek czy przekonywanie do swoich racji. Dzielę się zwyczajnie cząstką tego co przeżyłem i przeżywam, a opiniami innych na mój temat już dawno przestałem się przejmować, co też nie zmienia faktu, że dzięki krytyce staram się baczniej siebie obserwować, bo być może to ze mną jednak jest coś nie tak :) przed spikerką staram się układać sobie w głowie schemat, którego później staram się trzymać czyli chociażby zachować chronologię wydarzeń w moim życiu, ale jak dotąd zawsze wychodzi tak, że podczas spikerki mówię około połowę z tego co chciałem powiedzieć :) ale jest dobrze, nie wiem czy komuś tym pomagam, nie mnie oceniać. Wiem natomiast, że bardzo pomaga to mnie gdyż mierzę się z czymś co kiedyś było moim największym lękiem. Wspólnota daje mi możliwość ciągłego rozwoju poprzez pełnienie służb, a jeśli do tego mogę tym komuś pomóc to jest to dla mnie olbrzymia radość.
Ostatnio zmieniany: 2019/08/21 09:14 przez Zakapior.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wera33, Tomoe, olka2019

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/21 09:21 #1770

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Mnie się najbardziej podobają spikerki, które prawie wogóle nie dotyczą mojej historii. Czyli np jak ktoś robił jakieś szemrane interesy, kradł albo trafił do więzienia. Ja nigdy nie miałam problemu z prawem a mimo tego lubię słuchać o tym, jak ktoś, podniósł się pomimo tego, że był w o wiele trudniejszej sytuacji ode mnie, to daje nadzieję. Moja spikerka będzie kobieca 3aa delikatna i mam nadzieję, że trafi nie tylko do kobiet ale również mężczyzn. Uczymy się od siebie nawzajem. Wbrew pozorom, dużo mężczyzn mówi mi, że lubi mnie słuchać bo dzięki temu może bardziej zrozumieć kobiety. Zrozumieć kobiety buahaha
Ostatnio zmieniany: 2019/08/21 09:21 przez Wera33.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Zakapior

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/21 09:36 #1771

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Ja mam spikerkę 26 sierpnia. I też się zastanawiam co powiedzieć. Pewnie powiem to co pominęłam ostatnim razem, gdy miałam spikerkę w tym samym mieście, w innej grupie. :mrgreen:
Nigdy nie da się opowiedzieć całej historii swojego życia. Zawsze trzeba dokonać wyboru. Ja staram się wybierać to, co może trafić do konkretnej grupy.
Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą. (Robert A. Heinlein)
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, olka2019, Alex75

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/21 11:18 #1772

• YaroZja
  • YaroZja Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1424
Wera.. to pojechałaś po bandzie.. bnggfgbfb żeby zrozumieć kobietę.. bnggfgbfb
Kiedyś 40 naukowców z całego świata zrobiło badania i napisało skrypt: jak zrozumieć kobietę i wiesz co sie wtedy stało.. zmieniła zdanie bnggfgbfb bnggfgbfb

hahaha.. nachyłek na 3 spikerkach i powiem Ci najbardziej w nich lubię.. jak ktoś mówi od serca o sobie.. to wtedy jest najfajniejsze..
Czasem po prostu trzeba się zgubić, żeby się odnaleźć

Jarek alkoholik
Ostatnio zmieniany: 2019/08/21 11:19 przez YaroZja.
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, Wera33, Alex75

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/21 18:45 #1773

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Przypomniałam sobie, że Wspólnota AA w Polsce wydała niedawno broszurkę "ABC spikera". Niekoniecznie Tobie teraz Werciu, ale może komuś kiedyś się taki mini poradnik przyda.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wera33, Zakapior

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/21 19:51 #1774

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Tomoe napisał:
Przypomniałam sobie, że Wspólnota AA w Polsce wydała niedawno broszurkę "ABC spikera". Niekoniecznie Tobie teraz Werciu, ale może komuś kiedyś się taki mini poradnik przyda.
No dzięki Alicja, przydałaby mi się napewno gdybym ją posiadała, ale teraz już jest za późno. Jutro spikerka, będę improwizować :grin:
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/21 19:54 #1775

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Przyjaciel Forum
Mów "od serca" jako człowiek dla ludzi...to wystarczy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, Wera33, Tomoe, Alex75

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/22 08:07 #1776

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 12199
Ja zawsze przed spikerką lubię sobie uświadomić, że ta sala jest pełna moich przyjaciół, nikt mnie tutaj nie skrytykuje, nikt nie upomni, nikt nie będzie krzyczał, czy bił ^^)
Mam tylko jedną historię swojego życia, nie zmienię jej, czy ktoś słyszał, czy też nie.
Bądź sobą i daj się prowadzić swojej SW, również w tym co mówisz.
Powodzenia %%-
Istnieją słowa, które nie mówią nic i cisza, która mówi wszystko.

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/22 08:32 #1777

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Dziękuję Kochani za wsparcie i żałuję, że Wy nie możecie ze mną być w tak ważnej dla mnie chwili @};- napisałam tutaj swój piciorys kiedy pojawiłam się na forum, z perspektywy czasu, zmiany swojego myślenia, mojego trzeźwienia muszę uznać, że jest on zakłamany. Niby niczego nie zmysliłam a jednak brakuje w nim to co najważniejsze i to co było "niewygodne" dla mnie. Wtedy jeszcze nie potrafiłam inaczej, nie mogłam inaczej bo ani nie byłam gotowa ani nie miałam narzędzi by się samej odkłamać. Potrzebowałam do tego programu, zwłaszcza pomógł mi w tym czwarty krok. Dziś jest dobry dzień na to, by dopowiedzieć to, co nie było dopowiedziane. Pierwszy raz się tak otworzę i owszem, będę mówiła z serca, nie potrafię inaczej. Nawet w domu jak ćwiczyłam leciały mi łzy. I już nie ma odwrotu, wpakowałam się jak śliwka w kompot :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, jerzak, Havana, Zakapior, olka2019, Alex75, Iwanka

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/22 19:57 #1778

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Udało się :grin: powiedziałam prawie wszystko co chciałam powiedziec, a na koniec dostałam podziękowania i usłyszałam, że to była bardzo odważna spikerka. Odważna bo szczera. Miałam stres ale tylko na początku, później słowa same wylewały mi się z ust. To nie było wcale takie trudne, strach ma wielkie oczy, ale ja już mówiłam, że ja mam większe :lol: jeszcze raz dziękuję za wsparcie, to był kolejny mój kroczek w dobrym kierunku. Słysząc siebie lepiej siebie rozumiem. To był dobry dzień, choć fizycznie słabo się trochę czuję, jakbym miała stan podgorączkowy. Stres jednak mi nie służy, a teraz już odpoczynek. Obejrzę jakiś film i spać. Dobranoc kochani @};-
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, szekla, Marta74, tommygun, Tsubasano, jerzak, Tomoe, Krzysztof Z., Zakapior, Teano ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/08/27 19:42 #1779

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Witajcie Kochani @};-
Już za 4 tygodnie "moja" grupa AA obchodzi swoją pierwszą rocznicę. Ależ to szybko minęło. Mityngi, które opuściłam mogłabym policzyć na palcach jednej ręki i tylko dlatego mnie nie było bo albo byłam w Polsce albo na jakimś zlocie. Jestem dumna z tej grupy. Warto było ją założyć, poczuć się do odpowiedzialności i służyć innym. Postanowiłam jednak oddać swoją służbę skarbnika innej osobie. I nie dlatego, że już nie chcę, nie dlatego, że mi się znudziło, jeszcze parę tygodni temu upierałam się, że nie oddam. Dziś jednak wiem, że warto jest dać szansę innym, skoro są chętni to czemu nie? Warto się angażować, przyjeżdżać, otwierać, szykować stół, sprzątać i zamykać. Oczywiście nie robię tego wszystkiego sama, ale jestem częścią grupy i jeden drugiego ciągnie w górę. Skoro mi się chce to innym też, skoro innym się chce to i mnie też i tak to wszystko się kręci. Nasza grupa nazywa się "od nowa" i najlepsze w tym wszystkim jest to, że zawsze można zacząć od nowa. Zdrowienie, służba, jedność :grin: czuję to.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, szekla, Tsubasano, jerzak, Tomoe, Zakapior, YaroZja, olka2019, Alex75

"Bóg ukrył piekło w samym środku raju" PC 2019/09/15 19:42 #1780

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Dobry wieczór Kochani :-*
Melduję się :grin: wszystko u mnie dobrze. Zmęczona jestem, bo to był ciężki weekend ale mam zamiar za chwilę iść spać. Piszę "ciężki" bo dwa dni na pełnych obrotach ale za to bardzo owocny. Byłam na warsztatach tradycji i koncepcji, pięknie wyłożone i sporo zabrałam dla siebie. Tak jak powiedziałam - służbę skarbnika oddaję w przyszłym tygodniu. Ale kiedy będzie okazja chciałabym spróbować zostać mandatariuszem. Czuję, że to dobra droga dla mnie. Ziarenko zostało zasiane :grin: na naszą grupę, prawie co tydzień przychodzi nowicjusz. To jest niesamowite a ja mam okazję skupiać się na tych co wciąż jeszcze cierpią. Zaczynam też bardziej pojmowac jaką Wy robicie tu niesamowitą robotę na forum. Ja nie mam już tak czasu jak kiedyś siedzieć na forum i czytać każdego nowego wątku, ale co wchodzę tutaj to widzę ile jest tych nowych ludzi, którzy potrzebują pomocy. Kiedyś to ja tutaj byłam nowa, Wy mi pomogliście i dziś po troszku mogę zacząć oddawać to co sama dostałam i wciąż dostaję. I uświadomiłam sobie dziś coś bardzo fajnego - kiedyś - piłam z nudów i z samotności - dziś gdziekolwiek pojadę, nawet na koniec świata tam mam przyjaciół :grin: ta jedność, która nas łączy to chyba taka jedyna na świecie, tak mi się przynajmniej wydaje. Mogłam zostać każdym - zostałam alkoholiczką :lol: i to jest błogosławieństwo w przekleństwie choroby alkoholowej, która jest przecież śmiertelna. Tzn choruje na śmiertelną chorobę i dobrze mi z tym :lol: że się tak wyrażę pozytywnie. I jeszcze jedna mała sprawa. Coś tam zaczyna się w moim życiu dziać podobnego do tego, co mnie doprowadziło w ostateczności do zapicia w styczniu, no niby to tylko malutki zaczątek tego ale ja wiem, że może to urosnąć do większych rozmiarów. Nie boję się, nie spinam, nie panikuję. Ufam mojej Sile Wyższej i wiem, że przez ostatni dłuższy czas wykonałam nad sobą kawał dobrej roboty. Może to sprawdzian, może to tylko małe przypomnienie o tym kim jestem i na co muszę uważać, a może to nic takiego. Cokolwiek to jest dam radę, kocham życie, kocham Boga, kocham ludzi i co najważniejsze pokochałam też siebie. Jestem Skarbem dla Boga a On nie może się mylić, więc i tym razem dobrze wie co robi :grin: idę spać spokojnie, dobranoc moi mili, kolorowych snów @};-
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, siwy, szekla, Marta74, Angora, jerzak, williwilli55, Benia, Krzysztof Z., Zakapior ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych