Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie?

Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/24 13:38 #1

• milena78
  • milena78 Avatar
Dzień dobry wszystkim. Chcę Was zapytać jaki jest Wasz stosunek do kosmetyków w składzie których występuje alkohol.Szczególnie chodzi mi o używanie perfum i wód toaletowych. Chodzę na terapię już cztery miesiące, tyle samo nie piję. Właśnie dziś był tam poruszony ten temat, że nie powinno się psikać perfumami. Do tej pory wydawało mi się, że jeśli podczas aplikacji staram się nie wdychać tego, to po paru sekundach ten alkohol odparowuje i juz mi nie może zaszkodzić. A dowiedziałam się, że jest inaczej, bo może się on wchłaniać przez skórę. Podobnie w składzie prawie każdego balsamu do ciała, widnieje na którymś dalszym miejscu alkohol. Czy rzeczywiście może to nam szkodzić w trzeźwieniu? Sprawdzacie skład każdego balsamu do ciała? A może perfumy należałoby stosować jedynie na ubrania...No powiem, że trochę mnie to zaniepokoiło, bo rzeczywiście może robiłam źle i przez to często miałam głód, myśli i sny alkoholowe...
Ostatnio zmieniany: 2015/11/24 13:44 przez milena78.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/24 14:25 #2

• grand838
  • grand838 Avatar
jak tego nie pijesz to chyba okej

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/24 14:34 #3

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 14634
Nie czytam na kosmetykach składu, perfum używam, dezodorantów, gdzie alkohol w składzie nie używam, czasem tylko jak w sklepie się pomylę. Alkohol dla mnie to ten w butelce, w puszce, ten, który piłam, tylko z nim kojarzę procenty. Myślę, że każdy po swojemu odbiera.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): milena78

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/24 15:39 #4

• Raziel
  • Raziel Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 522
Jak tyle razy zionęło ode mnie alkoholem to ten z kosmetyków mi nie przeszkadzał, tak i teraz mi nie przeszkadza. Ale to ja. Mogą być osoby, które i tego z kosmetyków nie tolerują. Jednak nie wierzę, że da się ze swojego życia całkowicie go usunąć skoro występuje pod tyloma postaciami. Nawet ludzki organizm jakieś śladowe jego ilości produkuje. Wydaje mi się, że tu bardziej trzeba nauczyć się żyć obok alkoholu ale bez niego.
"Można przejść przez każde piekło, można przeżyć każdą tyranię, można wydostać się z każdego bagna i z każdej udręki, jeśli istnieje choć odrobina pewności czy choćby nadziei, że gdzieś istnieje człowiek, który chodzi tak samo jak ty, oddycha tak samo jak ty; cierpi tak samo...
Ostatnio zmieniany: 2015/11/24 15:41 przez Raziel.

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/24 15:52 #5

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 20225
Nie tylko wchłania się przez skórę ale tez jego opary są wchłaniane.
Pracowałam dosłownie jeden dzień w firmie produkującej kosmetyki. Odeszłam bo wszystkie tam pracujące osoby miały popękane krwinki na twarzy. Takie mniej więcej ja ja po chlaniu.

Nie dajmy sie jednak zwariować. Śladowe ilości alkoholu wytwarza nasz organizm zaraz po jedzeniu.
Żyjmy i nie pijmy. Kosmetyki z umiarem :grin:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/24 17:56 #6

• Mona...lisa
  • Mona...lisa Avatar
Ja nie narzucam sobie rygoru pod tym wzgledem.Choc wiem ktore kosmetyki maja w skladzie alkohol,to wybieram te ktore nie maja specyficznego mocnego akcentu. NP Loton do wlosow,lakier do wlosow,i toniki na bazie alkoholu.Kiedys mi zmywacz do pazokci nawet walil gorzala. heheh :wmur: Ale nie daje sie zwariowac

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/24 18:04 #7

• Adamm
  • Adamm Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 1861
:czesc:
Podczas gdy byłem na oddziale też analizowaliśmy wpływ alkoholu w kosmetykach, ciastkach itd.
Dzisiaj moim osobistym wyborem jest na dzień dzisiejszy rezygnacja całkowita z takich wynalazków gdyż dzisiejszy rynek ma tyle możliwości, że nie są mi takie potrzebne i dobrze mi się z tym żyje :) .
A z najlepszych perfum to i tak wybieram wodę z mydłem bo lubię się czuć świeży i czysty :grin: :ymdevil:
Uwierz w siebie - możesz wszystko!!! Odnajdź siłę, cel jest blisko. To co wczoraj niemożliwe - dzisiaj staje się prawdziwe!!!
Za tę wiadomość podziękował(a): kotnaboso

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/24 18:24 #8

• Marta74
  • Marta74 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1461
Witam.Ja używam perfum z alkoholem.Jak piłam,używałam bardzo silnych perfum,bo wydawało mi się,że wtedy nikt się nie zorientuje,z tych zrezygnowałam całkowicie,wróciłam do perfum,których używałam dużo wcześniej które zupełnie nie kojarzą mi się z piciem.

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/24 18:36 #9

• nadzieja
  • nadzieja Avatar
  • Wylogowany
  • Współuzależniona/DDA
  • Otrzymane podziękowania: 1197
Witam,
chciałam powiedziec w wielkim skrocie jak Maść z alkoholem podzialala na mojego męża alkoholika.
mąz nie pije ponad 4 lata bolala go reka wiec zaczał smarować ja maścią.i coraz cześciej cos mu zaczynało przeszkadzac w domu,zaczął wszczynac awantury o źle ustawione buty na korytarzu,mial pretensje i byl podenerwowany,łapał sie na tym ze nie panuje nad emocjami.
nie moglam juz z nim normalnie porozmawiac i wykrzyczalam mu ;ze tak nie da sie zyc,jak nie umie sobie poradzic sam, to niech z kims pogada,bo ja wysiadam.
i poszedl na grupe wsparcia bo mial nawrot alkoholowy.tam dowiedzial sie ze u kolegi tez podobnie bylo, tylko tamten smarowal sie z pieszczota woda kolonska na bazie alkoholu.
pozdr. @};-
Istnieją kwiaty,które kwitną nawet w zimie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adamm, kotnaboso

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/24 21:31 #10

• Raziel
  • Raziel Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Przypomniało mi się. Słodyczy z alkoholem unikam jak ognia. Nigdy za nimi nie przepadałem, a teraz to już wystrzegam się ich instynktownie, bo mi się po prostu kojarzą z wódką i tyle.
"Można przejść przez każde piekło, można przeżyć każdą tyranię, można wydostać się z każdego bagna i z każdej udręki, jeśli istnieje choć odrobina pewności czy choćby nadziei, że gdzieś istnieje człowiek, który chodzi tak samo jak ty, oddycha tak samo jak ty; cierpi tak samo...
Ostatnio zmieniany: 2015/11/24 21:31 przez Raziel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pitbull

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/24 21:39 #11

• Pitbull
  • Pitbull Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 609
Jak szukałem miejsca na detoksach w pobliżu miejsca zamieszkanie, to wszędzie mi mówili, żeby nie brać właśnie kosmetyków czy innych rzeczy z alkoholem w składzie. Na terapii panowała podobna zasada.

Niewiele na tym cierpię, unikam w ramach możliwości (czyli woda po goleniu, dezodoranty, perfumy itd). Jakbym się zorientował, że w jakimś płynie do kąpieli też jest w składzie alkohol, to wątpię, żebym go np. miał wyrzucić.

Ale na tyle ile mogę, unikam. To chyba po prostu jest na zasadzie, że "może wywołać, ale nie musi" - np. głód, a, że strzeżonego Pan Bóg itd.. ;)
Intelligence + character - that is main goal of true education.
Ostatnio zmieniany: 2015/11/24 21:40 przez Pitbull.

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/25 09:19 #12

• Mietek61
  • Mietek61 Avatar
Raziel napisał:
Jak tyle razy zionęło ode mnie alkoholem to ten z kosmetyków mi nie przeszkadzał, tak i teraz mi nie przeszkadza. Ale to ja. Mogą być osoby, które i tego z kosmetyków nie tolerują. Jednak nie wierzę, że da się ze swojego życia całkowicie go usunąć skoro występuje pod tyloma postaciami. Nawet ludzki organizm jakieś śladowe jego ilości produkuje. Wydaje mi się, że tu bardziej trzeba nauczyć się żyć obok alkoholu ale bez niego.
Prawie czterech lat potrzebowałem żeby nauczyć się żyć obok alkoholu, żeby zaakceptować fakt, że, czy ja tego chcę, czy nie chcę, alkohol był na tym świecie, jest i będzie, natomiast nie istnieje on dla mnie.Nie po to swego czasu ogłosiłem wobec alkoholu bezsilność, żeby dziś, bodajże niechcący, do niego nie powrócić.Nawet napiszę że dziś ten alkohol szanuję, jako substancję silniejszą ode mnie, jako substancję mającą destrukcyjny wpływ na to co dzieje się w mojej głowie i reszcie ciała. To uświadomiłem sobie kiedy na jednym z mityngów usłyszałem od jednego z przyjaciół, nb,były bokser, były mistrz Europy wagi ciężkiejchłop na schwał prawie dwa metry wzrostu, 120 kg żywej wagi, a tu mówi mi, że nie pije, bo on szanuje alkohol, jako substancję, która nawet w takim chłopie jak on powoduje destrukcję. wobec takiej i innych wypowiedzi przyjąłem do siebie, że nie boję się alkoholu, że godzę się z tym że jest, że nie szukam substacji w których on występuje. Gdybym go poszukiwał, nie mógłbym używać żadnego z kosmetyków, nawet jakiegoś pachnącego mydła, nie mógłbym jeść żadnej nadziewanej czekolady, nie mógłbym skosztować lodów z niejednej cukierni, nie upiekł bym żdnego ciasta, ponieważ aromat do ciast jest produkowany na bazie spirytusu, używanego do jego produkcji, jako konserwant. co więcej, gdybym nie był z tą sytuacją pogodzony, leczenie niektórych chorób byłoby zagrożone, jako diabetyk, nie mogę przyjąć insuliny, bo w niej alkohol, nie mogę przyjąć 20 kropel leku na serce, bo tam alkohol, nie mogę wypić małej łyżeczki syropu na kaszel, to co jak kaszlę przeziębiony, to kaszel ma mi flaki powyrywać?. Więc przyjmuję leki i nie zastanawiam się nad ich składem. mnie ma pomóc lek. lubię sernik, to nie zastanawiam się co cukiernik użył do sernika, tylko wcinam zakupiony sernik. tak samo jak z zakupami. Mam nie kupić jedzenia, bo w sklepie przy kasie zanim zapłacę siłą rzeczy muszę napatrzeć się na półki z różnego rodzaju trunkami?. Więc żyję, chodzę i widzę. Pogodzony z tym, że nie wszystko, zwłaszcza alkohol nie jest dla mnie i na zasadzie, że jak ktoś szuka to i tak znajdzie, nie szukam. jestem pogodzony z tym co jest.

Pozdrawiam :-H :-H

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/25 10:33 #13

• Bea
  • Bea Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • wszystko jest trudne, zanim stanie się proste
  • Otrzymane podziękowania: 8570
moi dwaj niepijący przyjaciele nie używają czekoladek z nadzieniem, ciast z nasączeniem, syropu dna kaszel na bazie alkoholu. Niczego co jest przyjęte w formie doustnego doznania alkoholu na języku.
Zasady tej nie stosują w przypadku kosmetyków.
Jedne nie pije 20 lat, drugi 15.
Za tę wiadomość podziękował(a): kotnaboso, Amon, sobasia, milena78

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/25 10:52 #14

• Amon
  • Amon Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 805
Mogę podpisać się pod tym, co napisała bea34.

Oprócz alkoholu jako napitku unikam:
- lekarstw z alkoholem (jak syrop na kaszel, czy proszę lekarza aby dezynfekował mnie czymś innym niż alkoholem);
- ciast - wszystkich. Zawsze marzyłem o upieczeniu kopca kreta. Ale porobiony nie miałem czasu. Po terapii upiekłem z przyjaciółką to wspaniałe ciasto. Okazało się, że jest z alkoholem :/ Zacząłem czytać etykiety - w większości wypieków jest alkohol. W różnej postaci. Nawet w rogalach 7days. Za wyjątkiem pierników (nieodzowny element świąt) odstawiłem ciasta i wypieki ... ale głównie z powodu diety ;)
- słodycze z alkoholem - jakieś wymyślne czekoladki z likierem, mon cheri itp. Jest tyle dobrych słodyczy na świecie, że nie potrzebuję tych z alkoholem. Wystarczy pucha Nutelli raz na czas.

I to tyle.

Po ukończeniu terapii byłem jak alkoholowy faszysta. Na bok szły pasty do zębów z alkoholem. Czytałem etykiety nawet oleju rzepakowego ... na wypadek. Ale pewnego dnia okazało się, że mały dodatek alkoholu jest też w occie balsamicznym, którego kapkę dodaje się do wielu potraw włoskich. I szczerze - coś we mnie pękło. Uliberalizowałem się. Pasta do zębów ma być skuteczna - i tak w niej nie czuć alkoholu. Ale płynu do płukania z alkiem bym już nie zastosował. Ciast nie używam, bo można się nieźle naciąć - ale tez powodują tycie ;) perfumy - od roku używam tych samych i nic złego się nie dzieje. Za wyjątkiem tego, że zapach zwraca uwagę kobiet. A i w górach jak rozwalę nogę to nie będę krzyczał aby ktoś biegł po betadynę a nie dezynfekował rany spirolem. Alkohol jest w wielu produktach. Ale nie świrujmy. Każdy chyba sam widzi co mu szkodzi, a co jest ok. Co jest potrzebne z racji użyteczności, a co jest furtką.
Za tę wiadomość podziękował(a): sobasia, milena78

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/25 11:43 #15

• Mietek61
  • Mietek61 Avatar
Jak już wspomniałem ortodoksem w tym temacie nie jestem, tylko nie prowokuję sytacji
czekoladki z likierem, owszem out, nawet cukierki kukułki. A co? jak leżałem w szpitalu, to miałem uciekać przed kroplówkami, z których niektóre były podstawą leczenia?
tak szukając we wszystkim, to i w zupie pomidorowej alkoholu bym się doszukał

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/25 15:20 #16

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 20225
Na mojej terapii faktycznie było sporo mowy o sprawdzaniu czy w danym produkcie zawarty jest alkohol.
Mowa tez była o informowaniu lekarza o swojej chorobie zanim wypisze receptę.
Na nie jednym cukierku zanim doczytam sie składników to oślepnę.
Lekarz często posiada "niewiedzę" i dziwi sie dlaczego mu to mówię.

Dlatego naprawdę nie chcę zwariować. Świadomie nie pożrę owych kukułek lub czekoladek, o których wiem, że zawieraja alkohol. Nie będe stosować medykamentów, w których główną bazą roztworu jest alkohol. Chce jednak żyć z chorobą a nie chorobą.

Kolega w terapii sprawdzał, panikował, robił awantury....i nie skończył jej.
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Mietek61, Mona...lisa, sobasia, Raziel, milena78

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/26 06:31 #17

• kotnaboso
  • kotnaboso Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • rozpadające się iluzje boleśnie ranią
  • Otrzymane podziękowania: 2276
To i ja wtrące swoje 4 grosze,Można żyć nie stosując produktów z alkoholem,Jest mnóstwo balsamów,płynów,kremów bez alkoholu.Wiem jedno,alkohol jest dla mnie wyzwalaczem,niezależniew czym go spożyję czy zastosuje.Powiedz mi teraz czemu mam sobie fundować nieprzyjemne emocje,czy rozterki używając produktów z alkoholem?.Tłumaczenie że alkohol jest wszędzie potrzebne jest by usprawiedliwić swoje działanie.Jestem zdania że nie jest to mi potrzebne i czytam skład każdego produktu.Jest alkohol,to oznacza że produkt jest nie dla mnie.Jestem Alkoholikiem.
Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adamm, Pavulon, sobasia, milena78

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/26 12:29 #18

• milena78
  • milena78 Avatar
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Mało mam ostatnio styczności z ludźmi, którzy nie piją dłuższy okres czasu (zaniedbałam chodzenie na mitingi), dlatego czasem brak mi rozmowy z nimi na różne tematy, jak choćby i taki. Dobrze jest wiedzieć jak inni ustosunkowują się do tego i że można żyć szczęśliwie, robiąc to co się kocha i lubi nie pijąc. Też chciałąbym żyć normalnie robiąc to co lubię, bez alkoholu obok niego. Ja do tej pory nie traktowałam tych kosmetyków na zasadzie, że to jest alkohol, nie chcę rezygnować z używania np. perfum, ale jednak stanę się bardziej ostrożna i na wszelki wypadek nie będę ich stosować bezpośrednio na ciało oraz używać tak, aby go nie wchłaniać. Pomijając fakt, że alkohol źle działa na skórę i włosy, (bo je np.wysusza, powoduje przebarwienia słoneczne), to oczywiste że nie chcę się narażać na ewentualne wyzwalacze głodu. Również chcę żyć z chorobą, a nie chorobą, ale do tej całkowitej akceptacji alkoholizmu jeszcze mi trochę brakuje, dopiero jestem na etapie potwierdzenia tożsamości,ale to dla mnie i tak dużo ^^)
Ostatnio zmieniany: 2015/11/26 12:35 przez milena78.

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/26 18:30 #19

• Adamm
  • Adamm Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 1861
Piszesz ze będziesz bardziej ostrożna i nie będziesz stosować ich na skórę - dla mnie to nic innego jak zostawienie sobie furtki - ja staram się osobiście je szczelnie podomykac. Na mnie sam zapach alkoholu działa drażniąco - powoduje powrót wspomnień - nie napisze ze tych dobrych bo poprzez swoje chlanie pamiętam tylko zle, konsekwencje, wstyd za swoje poczynania jakie wyrabialem jak piłem.
Dla przykładu podam jak zapach alkoholu podziałał na mnie w niedawnym czasie - osoba po wypiciu zaczęła rozmowę ze mną - ja tego nie wiedziałem. Nagle poczułem się źle zaczęła boleć mnie głowa, poczułem kołatanie serca szybki puls, zacząłem cały się trzas - wiedziałem od razu co mi jest co mam robić.
Starałem się analizować tamten moment - wiem ze poddalem się dzisiaj nie walczę on wygrał. Wiem co robić, wiem ze alkohol jest mi nie straszny dopuki ja sam po niego nie sięgnę. Uczę się żyć bez niego ale obok - jednak wiem ze on jeszcze pokaże mi swoją moc nieraz i musze być na to przygotowany. Więc wole nie drażnić i wywoływać wilka z lasu.
Pozdrawiam
Uwierz w siebie - możesz wszystko!!! Odnajdź siłę, cel jest blisko. To co wczoraj niemożliwe - dzisiaj staje się prawdziwe!!!
Ostatnio zmieniany: 2015/11/26 18:45 przez Adamm.
Za tę wiadomość podziękował(a): kotnaboso, sobasia, milena78, Iza_77

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/27 06:00 #20

• kotnaboso
  • kotnaboso Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • rozpadające się iluzje boleśnie ranią
  • Otrzymane podziękowania: 2276
Dorzucę jeszcze moje przemyślenia w temacie.Na mój gust ,gdybym rozważał takie tematy to oznaczałoby że nie pożegnałem alkoholu.Że chcę z nim jeszcze pofiglować.Że ma olbrzymi wpływ na moje postrzeganie rzeczywistości.A ja nie chcę by miał jakikolwiek wpływ na moje postepowanie i emocje ,więc nie zamierzam wpuszczać go w moje życie w żadnych ilościach i pod żadną postacią.A można.
Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany.

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/27 10:36 #21

• Raziel
  • Raziel Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Proszę szanujmy się nawzajem. To, co dla jednego jest dobre wcale nie musi być koniecznością dla drugiego. Jeśli zobaczę, że produkty, które zawierają alkohol działają na mnie negatywnie to je odstawię. Na razie jest w porządku tak jak jest. Proszę piszmy o sobie bez narzucania komuś swojego zdania. Pozdrawiam

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/27 10:53 #22

• maciejski
  • maciejski Avatar
Raziel napisał:
P(...)Proszę piszmy o sobie bez narzucania komuś swojego zdania. Pozdrawiam
witam,
Czy to, co dowiedzałem się na terapii abym poradził sobie z alkoholowymi mechanizmami jakie mam zaszczepione przez chorobę to też było narzucanie swojego zdania? (mi przez terapeutów)
Róznica pomiędzy narzucaniem swojego zdania a zwrotem a jeszcze odpowiedzią - jest jak słowo "prawie".
a prawie "czyni WIELKĄ różnicę, Przemek.
tak samo odniósłbym się do HALT-u.
i tak dalej i tak dalej.
pozdrawiam
i rację masz Przemek, pisząc, że każdy robi tak jak uważa, że dla niego jest bezpieczne. ale ja zanim doszedłem do stabilizacji pod tym wqzględem próbowałem przeróżnie. bez skutku. i DLATEGO TAK - A NIE INACZEJ. czyż nie mogę o tym napisać?

dopiszę: a napisałem to dlatego, że nie widzę tu braku szacunku. Napisz co Ty robisz w takich sytuacjach. jak to na Ciebie działa.
Ostatnio zmieniany: 2015/11/27 10:57 przez maciejski.

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/27 13:05 #23

• Pavulon
  • Pavulon Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 2446
A ja nie zobaczę jaki efekt przyniesie stosowanie czegokolwiek z zawartością alkoholu. Z prostego powodu - jeżeli wiem że jest tam alkohol to nie tykam tego. Świadomość złamania abstynencji i skutków powrotu do koszmaru są może przesadzone, ale tak mam, i nie zmienię tego.
Prosty przykład - ogórki konserwowe.
Jadłem je normalnie. Do momentu kiedy nie zorientowałem się że ocet spirytusowy też może mi coś zrobić. I jakoś przestałem mieć ciągoty do pikli. Teraz wolę kiszone ;)
Piłem... bo nie umiałem żyć.
Nad chmurami niebo jest zawsze piękne, spokojne i czyste :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Raziel, milena78

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/27 13:20 #24

• Raziel
  • Raziel Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Masz rację Macieju. To we mnie był problem i niezgoda.
Za bardzo ostatnio marudzę. Wybaczcie
Ostatnio zmieniany: 2015/11/27 13:30 przez Raziel.

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/27 14:49 #25

• Czeslaw
  • Czeslaw Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać.
  • Otrzymane podziękowania: 5005
Raziel napisał:
Masz rację Macieju. To we mnie był problem i niezgoda.
Za bardzo ostatnio marudzę. Wybaczcie
Ps.
Witaj dlaczego marudzisz ?
Piszesz to co myślisz a to nic innego jak bycie sobą a przepraszanie za to że się ma swoje zdanie
nie jest niczym złym ,to tylko uczenie się .
dla mnie temat kosmetyków to tak jak spryskiwacza do szyb samochodowych ( też śmierdzi)
używać czy nie ?
Ja używam i tego i tego i nie widzę w tym nic co by mogło mi szkodzić .
Wszystko jest tylko zakodowane w mojej głowie i to co z tym zrobię .
Tym co przeszkadza !!!
nie używać .
I po problemie .( i tu każdy ma swoją racje )
Nawet mi to do głowy nie przyszło ,ja lubię dobre perfumy .
Ale to ja .
Pozdrawiam
Ps.
No oczywiście na początku drogi to inna sprawa ,sama myśl już może wywołać głód alko.
Dlatego to moim skromnym zdaniem już każdy sam decyduje o swojej chorobie i o tym co mu szkodzi i wywołuje chore emocje.
PD.24 godzin.
Wojtek
"Chociażbym chodził ciemną doliną
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."
Za tę wiadomość podziękował(a): maciejski, Pavulon

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/27 14:53 #26

• thomas
  • thomas Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 710
Wydaje mi się że po prostu nie ma co przesadzać z perfumami.ja lubię np. sękacze to co teraz raz na jakiś czas nie mogę sobie zjeść. :-?

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/27 14:56 #27

• Pavulon
  • Pavulon Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 2446
Ja tam nie wiem, bo dawno nie jadłem.
Ale sękacz z perfumami to jakoś mi nie pasuje ;)
Piłem... bo nie umiałem żyć.
Nad chmurami niebo jest zawsze piękne, spokojne i czyste :)

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/27 15:14 #28

• thomas
  • thomas Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 710
Niby jest tam trochę alkoholu nie czuję.[TAKI BATON] bnggfgbfb bnggfgbfb bnggfgbfb

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/27 16:11 #29

• Raziel
  • Raziel Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Raziel napisał:
Proszę szanujmy się nawzajem. To, co dla jednego jest dobre wcale nie musi być koniecznością dla drugiego. Jeśli zobaczę, że produkty, które zawierają alkohol działają na mnie negatywnie to je
odstawię. Na razie jest w porządku tak jak jest. Proszę piszmy o sobie bez narzucania komuś swojego zdania. Pozdrawiam
Pierwsze i ostatnie zdanie były nie na miejscu. Jak przeczytałem je kilka godzin później to stwierdziłem, że problem leży we mnie nie w przedmowcach. Reszta to jak najbardziej wyrażanie swojego zdania
Ostatnio zmieniany: 2015/11/27 16:13 przez Raziel.

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2015/11/27 18:47 #30

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 11664
Nie sprawdzam skladu kosmetykow, nie przeszkadza mi obecnosc w nich alkoholu, nawet jesli chodzi o tonik do twarzy to preferuje z alkoholem. Uzywam perfumow.
Skora to naturalna bariera, ktora chroni organizm przed wchlanianiem roznego syfu, nie wierzcie w to, ze skora wchlania... naskorek tylko moze wchlonac, ale do organizmu nic sie przez skore nie przedostanie, a juz na pewno nie kosmetyki.
Jem potrawy z alkoholem (ugotowanym), choc sama nie kupuje, to gdy ktos zaserwuje to zjem i w restauracji nie pytam czy z alkoholem czy bez. Natomiast w deserach unikam alkoholu calkowicie i sprawdzam sklad w cukierkach, czekoladkach i innych.
Jesli chodzi o lekarstwa to nie choruje wiec nie stanelam jeszcze przed takim dylematem, ale kiedy mnie wiezli do szpitala z wypadku, to zaznaczylam, ze jestem niepijaca alkoholiczka i nie chce lekarstw z alkoholem... pomyslalam, ze gdyby mi cos wstrzykneli bezposrednio do krwioobiegu to byloby nie wesolo. Ale to ja i moja decyzja... szanuje fakt, ze inni zachowuja sie inaczej.
Pozdrawiam @};-
Ula.
Istnieją słowa, które nie mówią nic i cisza, która mówi wszystko.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mietek61, Marta74, milena78

Odp: Kosmetyki z alkoholem w składzie. Używacie? 2018/10/12 15:10 #31

• sybor
  • sybor Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 5
A jak ktoś jest "zaszyty" lub bierze XXX to podobno każda dawka może "teoretycznie " zabic....
Ostatnio zmieniany: 2018/10/12 15:24 przez Moni74. Powód: Nazwy leków są niedozwolone! Regulamin!