Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT: mój organizm jest silniejszy

mój organizm jest silniejszy 2015/05/30 13:53 #1

• tuptus
  • tuptus Avatar
Witam wszystkich i dziękuję za ciepłe powitanie, zrozumienie i wsparcie.
Postanowiłem sobie już jakiś czas temu, zaraz po tym jak zdałem sobie sprawę, że jestem alkoholikiem, że z tym skończę. Dla dzieci, Mamy, siebie. Jednak potrzeba napicia się jest tak silna, że nie śpię, staję się bardzo nerwowy, nie wytrzymuję. Piję by móc normalnie zasnąć. Nie chcę pić. Mam już 40 lat i czas się ogarnąć. Wiem, że powinienem zamknąć się na miesięczny odwyk i wrócić inny, lepszy, trzeźwy. Boję się tego jak ognia. Nie wytrzymam w zamknięciu. Kontakt z ludźmi daje mi siłę. Poza tym, nie mogę stracić pracy- utonę w długach.Córka trzyma mnie przy życiu, bo miałem ochotę odejść a dla niej staram się zmienić.Bardzo, bardzo chcę sobie z tym poradzić. Esperal nie wchodzi w grę z uwagi na moją chorobę. Wierzę, że osoby borykające się z tym samym problemem, znające temat, nakierują mnie na właściwe tory. szczerze zazdroszczę Wam tej siły i trzeźwości. Kurcze, ja tez tak chcę!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: mój organizm jest silniejszy 2015/05/30 14:35 #2

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 8502
tuptuś :czesc:
Też tak miałem dopóki słuchałem trzęsącego się i nie chcącego nocą zasypiać ciała. Z tym cielskiem jednak trzymał sztamę ten sprytny Andrzej, który znalazł zawsze kilka "ale", by się "ratować" przed rzekomą zagładą. Kiedyś będziesz musiał, bo zmusi Cię do tego sytuacja, porozmawiać na poważnie z tym "własciwym" tuptusiem, któremu tu tylko napomknąłeś o swoich marzeniach. A wtedy on może zabierze Cię na miting AA ?
Pozdr. :-BD
Za tę wiadomość podziękował(a): sobasia, tuptus

Odp: mój organizm jest silniejszy 2015/05/30 15:18 #3

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 11073
Czesc Tuptus. Wszyscy przechodzilismy przez to, co Ty teraz przechodzisz. Da sie wytrzymac jesli bedziesz tego na prawde chcial i jezeli poszukasz dla siebie pomocy. Ja wybralam AA i znalazlam tam wszystko co mi bylo potrzebne do tego zeby zaczac trzezwiec. Ty jesli nie chcesz do AA mozesz udac sie do Osrodka Leczenia Uzaleznien i tam zapisac sie na terapie dochodzaca, indywidualna i grupowa... pewnie inni Cie poinformuja lepiej niz ja, bo nie mam zbyt wielkiego pojecia jak to wyglada w Polsce. A najlepiej gdybys wybral obie formy, ale to juz zalezy od tego jak bardzo jestes zdesperowany zeby trzezwiec.
Ja bylam bardzo i tak jak Ciebie przed szarpnieciem sie na wlasne plugawe zycie powstrzymywaly mnie corki i mysl, ze to bylaby ucieczka i bardzo egoistyczne.
Na poczatek pij bardzo duzo wody, jedz czekolade lub inne slodycze i zaopatrz sie w jakis dobry zestaw witamin.
Pozdrawiam i powodzenia zycze @};- %%-
Ula- alkoholiczka.
Ważniejsza od osiągnięcia celu jest droga , która do niego prowadzi.
Za tę wiadomość podziękował(a): sobasia, tuptus

Odp: mój organizm jest silniejszy 2015/05/30 15:34 #4

• tuptus
  • tuptus Avatar
Dziekuję.
Znaczy, że to normalny objaw odstawienny? Te nerwy, bezsenność? Woda OK, czekolada, hmm, warze 135 kilo, poproszę o coś innego, co mnie na tyle "zaspokoi" by uniknąć tycia.

Odp: mój organizm jest silniejszy 2015/05/30 15:39 #5

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 11073
Gospodarka cukrowa jest mocno zaburzona, a czekolada polecana ze wzgledu na magnez. Wybierz moze gorzka czekolade i nie martw sie o wage, bo zacznie sama spadac kiedy przestaniesz wlewac w siebie te wszystkie alkoholowe "puste" kalorie.
Tak, takie reakcje sa dosc normalne, ja nie moglam spac, mialam straszne spadki cukru, trzeslam sie jak galaretka... a do tego miewalam ataki paniki. To wszystko przechodzi.
Wode pij wiadrami, mozesz dodac lemonki i miodu.
Bedzie dobrze :-BD
Ważniejsza od osiągnięcia celu jest droga , która do niego prowadzi.
Ostatnio zmieniany: 2015/05/30 15:40 przez ursa.
Za tę wiadomość podziękował(a): sobasia

Odp: mój organizm jest silniejszy 2015/05/30 15:46 #6

• Eloyze
  • Eloyze Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Trzeźwieję
  • Otrzymane podziękowania: 4375
Wagą się na razie nie przejmuj, przestaniesz pić to schudniesz.Skup się na tym, by przetrwać trudne dni.Warto.Tereska @};-
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty twojego życia. Nic bardziej prawdziwego.
Za tę wiadomość podziękował(a): sobasia

Odp: mój organizm jest silniejszy 2015/05/31 16:05 #7

• Norti
  • Norti Avatar
:czesc: tuptus. To co dzieje się teraz z tobą to tak jak piszą Ci inni - typowe objawy odstawienne. Nieprzyjemne, ale miną. Wytrzymasz. A terapii "zamkniętej" nie trzeba się bać. Poznasz tam wielu podobnych do siebie i bać się nie trzeba. Od siebie tylko dodam, że więcej dały mi rozmowy z innymi pacjentami, niz z przydzielonym mi terapeutą. Trzymaj się pogodnie. :grin:

Odp: mój organizm jest silniejszy 2015/05/31 18:06 #8

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 19736
a ja znów z Marsa chyba jestem bo u mnie wszystko na odwrót.
Jak piłam chudłam, bo tylko chlałam i nic nie jadłam.
Przestałam pić zaczęłam tyć.
Ale i tak wole być tłusta i trzeźwa niż chuda i pijana :grin:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Odp: mój organizm jest silniejszy 2015/05/31 19:27 #9

• Aslan
  • Aslan Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 96
szekla napisał:
Jak piłam chudłam, bo tylko chlałam i nic nie jadłam.
Przestałam pić zaczęłam tyć.
To jest nas dwoje:) Autorze jeśli naprawdę obawiasz się dużego apetytu to nie pij wody gazowanej.