Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Chcę nie pić, chcę dać radę

Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/25 06:23 #1

• piotrdoniczego
  • piotrdoniczego Avatar
dziekuje wszystkim Wam za dobre słowo, czwarty dzień nie piję, chce wytrwać, zapisałem się na terapię i już pierwszy raz byłem, dziś pójdę na aa ale nie daje rady ,spieprzyłem swoje życie i osoby którą kocham, muszę ze sobą zrobić porządek bo chcę ją odzyskać, ale nie mam nikogo,nie mam z kim nawet porozmawiać, dlatego tu do Was się zalogowałem. Chcę bardzo jakoś dać radę
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: nowy tutaj, pomóżcie jak dajecie radę 2015/03/25 06:51 #2

• samp00
  • samp00 Avatar
Witaj... :czesc:
To co napisałreś o sobie, ja mogę też powiedzieć o sobie....
Też podjąłem kroki podobne do Ciebie, żeby leczyć się z choroby jaką jest alkoholizm...
I daję sobie radę......nie "jakoś" jak to ująłeś, ale uważam, że dobrze daje radę.....już 20 miesiąc...

Przede wszystkim, ja oprócz przyznania się do alkoholizmu.....pogodziłem się z nim...oraz go zaakceptowałem....tzn alkoholizm.

A dalej...no cóż....w moim przypadku o sukcesie stanowi konsekwencja i systematyczność.....w czymś, co u mnie na terapii nazywali OPT O-osobisty P-plan T-terapii, który ułożyłem sobie sam przy pomocy terapeuty oraz Grupy Wsparcia i kolegów z Klubu Abstynenta...
Ostatnio zmieniany: 2015/03/25 06:52 przez samp00.

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/25 06:56 #3

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 14383
Piotrze najpierw to się sobą zajmij, zostaw naprawianie relacji z bliskimi na kiedyś, o Ciebie tutaj chodzi, o Twoje życie. To znaczy, że byłeś raz na spotkaniu z terapeutą i znowu się napiłeś? Chcesz bardzo nie pić? Masz już dość? Zacznij od naprawiania siebie, poważnego podejścia do uzależnienia, nauki życia od nowa, zresetowania mózgu, zmian myślenia i zachowania, właściwie totalne zmiany. Decyzja o AA słuszna jest, nie zrezygnuj, zawalcz o swoje życie, masz je tylko jedno, a z czasem i najbliżsi może zauważą w Tobie zmiany i okażą wsparcie, odrobinę zrozumienia. Czy chcesz dla siebie nie pić czy dla kogoś, dla odzyskania innej osoby?
Na zaufanie trzeba sobie zapracować, a i tak gwarancji nie ma czy ponownie obdarzonym się nim zostanie, tak do końca, nadziei lepiej sobie nie robić. Uwierz w siebie, w Tobie jest wszystko, w Twojej głowie i tylko od Ciebie zależy co ze swoim życiem zrobisz.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): samp00

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/25 07:21 #4

• maciejski
  • maciejski Avatar
Cześć Piotr.
Z każdego goowna mozna wypłynąć na powierzchnię. jedyne co, to to, że nie wiesz do końca jakie zmiany na górze.
ale wwszystko można zmyć. i wstać czystym, że oczy zabolą od bieli.
wiem po sobie.
pierwsze dni są ciężkie. zaprzyj się. już działasz - BRAWO. pisz, czytaj.
damy radę.
pozdrawiam

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/25 10:35 #5

• piotrdoniczego
  • piotrdoniczego Avatar
nie napiłem się po spotkaniu z terapeutą, chcę dać radę wytrwać przezwyciężyć ten głupi nałóg a przede wszystkim chce udowodnić mojej najbliższej osobie którą zraniłem że się zmieniam i wytrwam i dam radę dla siebie i dla niej

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/25 10:42 #6

• piotrdoniczego
  • piotrdoniczego Avatar
ja teraz po tym wszystkim co zrobiłem złego przez alkohol,przez własną głupotę, chodzę i widzę na trzezwo świat inaczej,byłem naprawdę złym człowiekiem, byłem potworem dla mojej Kochanej J.,dla jej znajomych,dla pracowników, dla zwykłych ludzi z którymi miałem kontakt,gdybym tak mógł cofnąc czas wszystko byłoby inaczej

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/25 10:44 #7

• maciejski
  • maciejski Avatar
ja jako alkoholik próbując udawadniać komuś - daleko nie zaszedłem. wiąże się to z roszczeniami, że żądam aby zauważono jak mi idzie i jaki jestem silny i JAK NIE PIJĘ , a kończyło się u mnie "chlaniem pod krzakiem".
ja u siebie rozpatruję to w kategoriach - CZY JA JESZCZE COŚ CHCĘ ZROBIĆ NA ŚWIECIE, być pożytecznym, szanowanym, lubianym (no tu to kapota), czy mogę ja komuś coś. czy chcę.. a do tego potrzebna jest trzeźwość.
czy chcę wyjść z matni złego zdania, strat w każdym aspekcie i pooddychać jeszcze na spokojnie..
kiedy w końcu znalazłem odpowiedzi, a dodatnie skutki abstynencji i TRZEŹWIENIA dały o sobie znać - na ten czas inne życie mnie nie interesuje. nie lubię się cofać.
pozdrawiam
nie wytrzeźwiejesz dla innych. to tak nie działa. najpierw dla siebie a dopiero potem z Ciebie pożytek. w ciszy i spokoju w miarę.. bez fanfar. a echo same się odezwie.
Ostatnio zmieniany: 2015/03/25 10:52 przez maciejski.

Odp: nowy tutaj, pomóżcie jak dajecie radę 2015/03/25 10:52 #8

• piotrdoniczego
  • piotrdoniczego Avatar
ciągnie mnie strasznie,ale obiecałem sobie chcę być trzezwy , chcę się zmienić i chcę być innym człowiekiem dla siebie ale i dla osoby którą chcę odzyskać, Podziwiam Was wszystkich tutaj jak mądrze piszecie i naprawdę pomagacie

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/25 10:54 #9

• samp00
  • samp00 Avatar
piotrdoniczego napisał:
...przezwyciężyć ten głupi nałóg .....
Nie lekceważ go...to jest naprawdę potężny wróg...o czym mogą zaświadczyć rzesze alkoholików wciąż pijących.....
piotrdoniczego napisał:
....chcę dać radę wytrwać przezwyciężyć ten głupi .....i wytrwam i dam radę dla siebie i dla niej
Tu nie chodzi o walkę z nałogiem.....tutaj chodzi o bezapelacyjne pogodzenie się z faktem, że ja jako alkoholik DOŻYWOTNIO I BEZPOWROTNIE utraciłem kontrole nad ilością wypitego alkoholu....
Ostatnio zmieniany: 2015/03/25 10:57 przez samp00.

Odp: nowy tutaj, pomóżcie jak dajecie radę 2015/03/25 10:54 #10

• maciejski
  • maciejski Avatar
nie dubluj wpisów. to Twój pokoik...

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/25 11:17 #11

• Eloyze
  • Eloyze Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Trzeźwieję
  • Otrzymane podziękowania: 4375
Piotrze, na początek stań się egoista i nie pij dla siebie. Nie myśl o poswieceniach bo trzezwiejac trzeba się skupić na sobie. Gdy dopadnie głód, chandra wtedy bliscy często są balastem a nie obiektem poświęcenia. Zajmij się chorobą i najpierw nie pij a zaraz potem trzezwiej. Bliskim wystarczy na początek, że nie pijesz.Pozdrawiam .Tereska @};-
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty twojego życia. Nic bardziej prawdziwego.

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/25 20:23 #12

• piotrdoniczego
  • piotrdoniczego Avatar
dzięki za dobre słowa, właśnie dotarłem do domu po moim pierwszym mitingu aa,już dziś ci dobrzy ludzie bardzo otworzyli mi oczy, dostrzegam swoją chorobę, chcę się zmienić, bardzo jestem zadowolony że mogę chodzić na mitingi, potrzebuję pomocy i wiem już dziś jaki byłem okropny.Ale będę walczył i muszę dać radę bo musze walczyć o swoje życie i o moją skrzywdzoną prze ze mnie kobietę. Dzięki że jesteście też mi bardzo pomagacie.

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/25 20:29 #13

• Croydana
  • Croydana Avatar
Witaj Piotrze
To co najważniejsze zrobiłeś dla siebie - nie pijesz, poszedłeś na mityng AA. I sam zobaczysz, że to była najlepsza decyzja w Twoim życiu.
A teraz walcz o siebie i swoją miłość .
Przed Tobą trudna droga , ale warto.
Witaj na Szlaku Trzeźwośći
Jestem Agnieszka alkoholiczka kwiaaatek

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/25 20:46 #14

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
Piotrze ja ciągle powtarzam, w Tobie jest ta siła, ta moc, to pragnienie lepszego życia, nowego życia, Ciebie tego prawdziwego. Powodzenia %%-
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/26 07:01 #15

• piotrdoniczego
  • piotrdoniczego Avatar
Witajcie kolejna noc nieprzespana, ciągnie strasznie ale daję radę, do tej ciągoty jeszcze żal i tęsknota za moją osobą, można zwariować, ale dam radę muszę być twardy i inny jak byłem

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/26 07:07 #16

• piotrdoniczego
  • piotrdoniczego Avatar
wczorajszy mityng otworzył mi oczy, chcę naprawić siebie

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/26 07:10 #17

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
Nie zwariujesz, gdybyś pił to zwariowania większe prawdopodobieństwo byłoby. Nikt nie powiedział, że łatwo będzie i bardzo dobrze, że nie jest. To ciężka praca nad sobą, początki nie są przyjemne...ale potem, kiedyś sam ujrzysz...inaczej będzie, lepiej.

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/26 19:09 #18

• piotrdoniczego
  • piotrdoniczego Avatar
Witajcie , ciężki dzień za mną ale daje radę najgorzej jest w domu, chce się pic, pragnienie zalewam wodą mineralną. Po wczorajszym spotkaniu na aa inaczej patrzę na świat, dużo przemyślałem i muszę wytrzymać

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/26 19:14 #19

• piotrdoniczego
  • piotrdoniczego Avatar
ja w swoim życiu dobrego drugiemu człowiekowi bezinteresownie nic nie zrobiłem a ludzie z aa którzy nawet mnie nie znają dla mnie bardzo wiele robią, dziękuje wam jesteście super,jesteście dobrzy naprawdę

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/26 19:30 #20

• hanys
  • hanys Avatar
Będąc trzeźwym,zmieniając siebie jednym słowem trzeźwiejąc masz szansę być taki sam i kiedyś dla kogoś robić to samo.Masz szansę i tylko od Ciebie zależy jak ją wykorzystasz.

Darmo dostaję,darmo przekazuję dalej.
Pogody Ducha życzę
Ostatnio zmieniany: 2015/03/26 19:32 przez hanys.

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/26 22:34 #21

• Antea
  • Antea Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 1497
Witaj Piotr %%-
Wstajesz rano i czujesz że KTOŚ cię ciągnie żebyś k..wa przestał pić alkohol?to jesteś uratowany :YMAPPLAUSE:

Pozdrawiam
Bóg obdarzył mnie łaską trzeźwienia i nie chcę GO zawieść .
Nie jestem już w "szponach" alkoholizmu .Jestem ukochanym dzieckiem Boga.
Ostatnio zmieniany: 2015/03/26 22:36 przez Antea.

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/27 04:57 #22

• maciejski
  • maciejski Avatar
wstaję rano i widzę, że znów nie mam się czego wstydzić. nie byłem pijany, nie skrzywdziłem nikogo zaniedbaniem, pracuję nad swoją odpowiedzialnością. NIE KŁAMIĘ. nie piję.
i nareszcie nikt i nic i nikt mnie nie CIĄGNIE, nie ZMUSZA. ani do picia ani do trzeźwienia. moje chcenie, moja praca, moje efekty. MOJA WARTOŚĆ.
warto.... jednym słowem.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 2015/03/27 04:58 przez maciejski.

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/27 06:11 #23

• Antea
  • Antea Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Piotr %%-
Pmyślałam sobie rano że jak się stoczę to będą mnie omijali dużym łukiem ludzie niepijący alkohol ,ludzie kulturalni i inteligentni. A mój dom stanie się luksusową meliną .Nie chcę tak żyć.
Pogody ducha

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/27 06:41 #24

• Alerk
  • Alerk Avatar
piotrdoniczego napisał:
ja w swoim życiu dobrego drugiemu człowiekowi bezinteresownie nic nie zrobiłem a ludzie z aa którzy nawet mnie nie znają dla mnie bardzo wiele robią, dziękuje wam jesteście super,jesteście dobrzy naprawdę

Ja dostałam CAŁĄ MASĘ przeróżnej pomocy od ludzi z AA.
Bo to jest taki LUD ,który bezinteresownie wyciąga rękę ,gdy ktoś CHE tej pomocy.Bo niestety,na naszą chorobę nie ma lekarstwa,tu nie przekupi się lekarza w szpitalu,bu uzdrowił,żaden szaman czaramiteż nic nie wskóra.
Jedynym lekarzem, dla siebie jesteś sam,w chwili gdy chcesz..a my dookoła jesteśmy suplementami diety ;)

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/27 06:51 #25

• piotrdoniczego
  • piotrdoniczego Avatar
dzieki Wam że jesteście, tak jest obudziłem się rano z myślą że są ludzie którzy zaraz będą dzwonić i pomagać mi w tej przemianie, że Ci ludzie nawet niektórzy nie wiedzą jak wyglądam a dzwonią i dają mi taką siłę że ja nigdy w swoim całym życiu nie spotkałem się z taką dobrocią, no poza moją Jolą która walczyła o mnie i wytrzymywała moje wybryki. Wiem że dzieki Waszej pomocy dam radę i nie zwariuję do końca.Dziś znowu patrzę przez okno rano jak wstałem i świat jest w pięknych kolorach, jest dla mnie inny od kilku dni

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/27 06:52 #26

• piotrdoniczego
  • piotrdoniczego Avatar
zaczynam 6 dzień bez picia proszę Boga i Was bądzcie przy mnie

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/27 07:39 #27

• Alerk
  • Alerk Avatar
Wszystko w Twoich rękach...a właściwie ręku,która podnosi kieliszek.
Póki nie sięgniesz po kieliszek/puszkę wszystko się zmieni.
Ja tu jestem,i się nigdzie nie wybieram.
Będzie ciężko,ale da się wiele spraw naprostować.
Ja po terapii wróciłam w lej po bombie,powoli,powoli się z niego wygrzebuję.Warunek-nie pić.
Polecam terapię,spotkanie z terapeutą,mnie bardzo to przenicowało wartości.Choć nie było przyjemne.
Uwierz,da się :-BD

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/27 10:35 #28

• Nahanela
  • Nahanela Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • ...I wszystko jest takie, jakie być powinno.
  • Otrzymane podziękowania: 1843
Witaj Piotr,
mam na imię Ania, jestem DDA i Alkoholiczką.
Fajnie, że jesteś.
Pijąc, okrutnie raniłam i krzywdziłam bliską mi osobę. Gdy zostałam sama, biczowałam się i bardzo żałowałam. Na terapię i na forum trafiłam w fatalnym stanie! Nie mogłam spać, nie mogłam jeść, nie potrafiłam funkcjonować, całymi dniami i nocami płakałam - miałam dość wszystkiego! Dlatego rozumiem, co możesz czuć. Ale najważniejsze teraz, to nie pić. Naprawdę. Cała reszta się ułoży.
Jestem z Tobą.
Nie piję tylko dziś. Tylko 24h %%-
a gdy było mi bardzo ciężko "rozbijałam" na 12, a nawet 6h!
"W kinie jesteś i zawsze byłeś Świadkiem."
Ostatnio zmieniany: 2015/03/27 10:47 przez Nahanela.
Za tę wiadomość podziękował(a): Antea

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/27 13:38 #29

• Antea
  • Antea Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
%%- Piotr najgorsze 120 dni trzeźwe w życiu za mną 4 miesiace (ju wiem co to piekło na ziemi ) ,walił mi się świat na głowe,ale wytrzymałam a w czoraj miting i żeby to uczcić kupiłam sobie złoty łańcuszek z krzyżykiem . Miałam kalendzarz i odliczałm trzeźwe 120 dni (najgorszy był dla mnie 2 i 3 miesiąc)i chcę pamiętać końca życia wychodznie z ciągu alkoholowego ...
Ostatnio zmieniany: 2015/03/27 13:39 przez Antea.

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/27 17:54 #30

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 11073
Czesc Piotrze.
Mam na imie Ula i jestem alkoholiczka. Widze, ze dajesz rade, super! Widac, ze bardzo chcesz... tylko co? Bo jesli powrotu ukochanej to bede z Toba szczera... chyba nie tedy droga.
TRZEZWOSC!
To powinno byc dla Ciebie najwazniejsze w chwili obecnej. Ukochana poki co zostaw samej sobie (jej rowniez przyda sie troche czasu na to zeby opadly emocje)zajmij sie soba.
NIE WALCZ!
Tu nie chodzi o walke tylko o poddanie sie- wystaw biala flage alkoholowi, bo nie masz z nim zadnych szans.
NIE OBIECUJ!
Ile razy obiecywales? Ile razy nie udalo sie dotrzymac? Nie rob tego nigdy wiecej bo i tak Ci nikt nie uwierzy. Pokaz zamiast obiecywac a wtedy znow staniesz sie wiarygodny.
Droge obrales sluszna: mitingi, terapia, forum - korzystaj tak czesto jak to mozliwe. I sluchaj, sluchaj, sluchaj!
Pij duzo wody i jakis dobry zestaw witaminek. Gdy czujesz glod alkoholowy zapychaj sie czekolada- to na prawde pomaga.
I pamietaj, ze najwazniejsze zeby nie wypic tego pierwszego, bo to nie ostatni wagon zabija, a lokomotywa.
To takie sugestie, moje ale i tych, ktorzy kiedys starali sie mnie pomoc. A co zrobisz zalezy tylko i wylacznie od Ciebie.
Pozdrawiam Cie serdecznie i trzymam kciuki %%-
Ważniejsza od osiągnięcia celu jest droga , która do niego prowadzi.
Za tę wiadomość podziękował(a): Miecia, Croydana, daras, Antea, dzikarzeka, samp00

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/27 18:17 #31

• Miecia
  • Miecia Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 5472
ursa napisał:

I pamietaj, ze najwazniejsze zeby nie wypic tego pierwszego, bo to nie ostatni wagon zabija, a lokomotywa.
Super powiedzenie, muszę go zapamiętać:))
"Głównym sygnalizatorem uzależnienia jest fakt, że twoja miłość
i zaufanie do rzeczy uzależniającej cię są większe niż do czegokolwiek innego"

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/27 18:56 #32

• Borys 1986
  • Borys 1986 Avatar
Witam! Piotrze ja też w pierwszych dniach trzeźwienia trafiłem na te forum! Byłem wrakiem psychicznym i fizycznym! Po zapiciu 6 miesięcznej abstynecji. Dużo czytałem i pomagało. A po za czytaniem działałem. Kończe właśnie pierwszy etap terapii i niepije już przeszło dwa miesiące. Dzisiaj po długiej nieobecnośći tutaj zawitałem ponownie. Ponieważ dopadł mnie solidny głód! Ale poradziłem sobie z Nim :) Pozdrawiam

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/27 20:36 #33

• samp00
  • samp00 Avatar
A nie przyjemniej by Ci było podpisywać się Piotrniepijacy zamiast piotrdoniczego.?
Taki mały kop motywacyjny od siebie?

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/28 08:06 #34

• piotrdoniczego
  • piotrdoniczego Avatar
w końcu żyję,normalnie widzę,cieszę się że jestem trzezwy, 7 dzień daję radę. Wczoraj byłem na mityngu aa, nie wiem jak to zrobiłem ale wysypałem całą prawdę o sobie, jest mi o wiele lżej. Teraz żyję dopiero i moja kochana wie o tym, ale ja to robię dla siebie i inny jest świat

Odp: Chcę nie pić, chcę dać radę 2015/03/28 08:16 #35

• Croydana
  • Croydana Avatar
Bardzo się cieszę, że czujesz się lepiej, że działasz
Życzę Ci miłego dnia i pogody ducha
Mocno kibicuję Ci i z pewnością będę Cię wspierać :)
Pozdrawiam
......
Agnieszka
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3