Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
W Bibliotece- Czytelni polecamy książki, wiersze, artykuły popularno - naukowe i recenzje filmowe.

TEMAT: POWIEDZENIA I CYTATY

Odp: POWIEDZENIA I CYTATY 2016/09/28 09:01 #946

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać.
  • Otrzymane podziękowania: 4918
wojgrawoj napisał:
Zawsze warto sobie przypomnieć:

1. ZASADA LUSTRA. Otaczający mnie ludzie – to moje odbicie. Odzwierciedlają wszystkie aspekty mojej osobowości, których sobie często nie uświadamiam. Jeśli ktoś jest dla mnie niemiły, to znaczy, że ja sam wewnętrznie jestem zdolny do bycia niemiłym. Zatem – nie ma na kogo się obrażać.

2. ZASADA WYBORU. Wiem i rozumiem, że wszystko, co dzieje się w moim życiu jest konsekwencją moich własnych wyborów i decyzji, poczynając od moich myśli i emocji. Nie mam zatem do kogo mieć pretensji. Jestem autorem swojego losu.

3. ZASADA ODPOWIEDZIALNOŚCI. Jestem gotów przyjąć odpowiedzialność za swoje decyzje i zrezygnować z wymówek, które są całkowicie zbędne.

4. ZASADA OMYLNOŚCI. Mam świadomość omylności moich sądów i opinii. Przywiązanie do poczucia własnej jedynie słusznej – prędzej czy później prowadzi do osobistej katastrofy. Każdy, kto święcie wierzy w swój obraz świata, nie dostrzega świata rzeczywistego.

5. ZASADA ZGODNOŚCI. Otrzymuję dokładnie tyle, ile potrafię sobie wyobrazić, ani mniej, ani więcej i dotyczy to zarówno moich związków i relacji, jak też dóbr materialnych. Zatem wszelkie pretensje są bezpodstawne. Jeśli jednak zmieniam swój stosunek do okoliczności – zmieniają się okoliczności.

6. ZASADA OBECNOŚCI – „Tu i Teraz”. Przeszłość nie istnieje, ponieważ JUŻ jej nie ma. Przyszłość nie istnieje, ponieważ JESZCZE jej nie ma. Przywiązanie do przeszłości prowadzi do depresji, troska o przyszłość wywołuje rodzi obawy. Dopóki żyję w Teraźniejszości – jestem nieśmiertelny.

KLM magazyn
Wojtek AA
"Chociażbym chodził ciemną doliną
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): sobasia, tommygun

POWIEDZENIA I CYTATY 2016/10/07 07:09 #947

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
" Tak więc pierwszym problemem dla poszukującego jest zrozumienie natury samotności. Oznacza ona stan bycia nikim ; oznacza odrzucenie osobowości, która jest darem od tłumu. Kiedy wychodzisz z tłumu, nie możesz zabrać tego daru do swojej samotności. W samotności będziesz musiał odkrywać na nowo, odświeżyć się, i nikt nie może Ci zagwarantować, że znajdziesz kogoś w środku. Ci którzy dotarli do samotności, znależli tam nikogo. Ja naprawdę mam na myśli nikogo - bez imienia, bez formy, czyste istnienie, czyste życie, bezimienne,nieuformowane.(...) W swojej samotności odkryjesz, co znaczy "być". I z tej świadomości twojego istnienia wypłynie nie tylko miłość, ale o wiele więcej."
"Miłość Wolność Samotność"
Osho
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."
Za tę wiadomość podziękował(a): sobasia

POWIEDZENIA I CYTATY 2016/10/07 08:02 #948

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Jedynym chyba miejscem które pokazuje że tak naprawdę nic się nie liczy jest cmentarz,tu wszyscy są równi tu wszystko się kończy ,tu nikt nie ma racji tu jest po prostu cisza.
Koniec.
Ps.
Zawsze tak mam gdy odwiedzam groby bliskich ,lub jak mam zły dzień, po prostu jadę na cmentarz do rodziców.
Czy to dziwne ? Myślę że nie, jest to specyficzne miejsce na pobycie z sobą,na zadume ,na zadanie sobie pytania kim jestem,czego oczekuje z czym się zgadzam z czym nie,co jest dla mnie ważne.
Nie jest to smutek, jest to spokój i pogodzenie się z tym co nieuchronne.
Miłego dnia.
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."
Za tę wiadomość podziękował(a): sobasia

POWIEDZENIA I CYTATY 2016/10/07 11:56 #949

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Na dziś najbardziej do mnie przemawia ten cytat.
Uważaj na swoje myśli, bo stają się słowami…
Uważaj na swoje słowa,bo stają się czynami…
Uważaj na swoje czyny,bo stają się nawykami…
Uważaj na swoje nawyki, bo stają się charakterem…
Uważaj na swój charakter, bo on staje się Twoim losem.

Frank Outlaw
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."
Za tę wiadomość podziękował(a): tommygun

POWIEDZENIA I CYTATY 2016/10/18 07:47 #950

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Modlitwa Św. Tomasza z Akwinu

Panie, Ty wiesz lepiej, aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę stary. Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym; czynnym lecz nie narzucającym się. Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty Panie wiesz, że chciałbym zachować do końca paru przyjaciół. Wyzwól mój umysł od nie kończącego się brnięcia w szczegóły i daj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy. Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień w miarę jak ich przybywa a chęć wyliczania ich staje się z upływem lat coraz słodsza. Nie proszę o łaskę rozkoszowania się opowieściami o cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość wysłuchania ich. Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć, ale proszę Cię o większa pokorę i mniej niezachwianą pewność, gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi. Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasami mogę się mylić. Zachowaj mnie miłym dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać. Nie chcę być świętym, ale zgryźliwi starcy; to jeden ze szczytów osiągnięć szatana. Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet w ludziach; daj mi Panie łaskę mówienia im o tym.
Pogody ducha
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."
Za tę wiadomość podziękował(a): Norbi, szekla, sobasia, estee2015, Grzegorz74, tommygun

POWIEDZENIA I CYTATY 2016/10/18 08:28 #951

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 15742
Dziękuję Ci Wojtku za tę Modlitwę @};-
Ona dla mnie na teraz, na chwilę obecną, Dzięki jeszcze raz :grin:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): wojgrawoj

Odp: POWIEDZENIA I CYTATY 2016/10/18 19:26 #952

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
wojgrawoj napisał:
"Natura deszczu jest zawsze taka sama, pozwala rosnąć zarówno cierniom na bagnach, jak i kwiatom w ogrodach".
De Mello.
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."

Odp: POWIEDZENIA I CYTATY 2016/10/19 11:47 #953

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
wojgrawoj napisał:
:czesc:
Czasem trzeba zamilknąć, schować swoją dumę do kieszeni .Zaakceptować to ,że się pomyliłem ,przyznać się do błędu .
To nie będzie podanie się .To się nazywa dorastanie.
Dzisiaj to wiem .
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."
Za tę wiadomość podziękował(a): Norbi

Odp: POWIEDZENIA I CYTATY 2016/10/24 10:38 #954

• E-Truska
  • E-Truska Avatar
Jedyną przyczyną nieszczęścia, jest poszukiwanie szczęścia.

POWIEDZENIA I CYTATY 2016/10/28 08:07 #955

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Coraz bardziej dochodzi do mnie że to nie bezsilność do alkoholu,tylko bezsilność wobec siebie ,swoich słabości myśli a bezsilność do alko ,tak ale to już tylko półśrodek ,zamienik nieradzenia sobie ,ucieczka od rzeczywistości głównie myśli i lęku .
ps.dlaczego piłem ? bo sobie nie radziłem ! a dlaczego sobie nie radziłem ? .
Pozdrawiam .
Ileż myśli kłębi się w głowie a prawda jest gdzieś po środku.
Ale to już było .
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."

POWIEDZENIA I CYTATY 2016/10/29 07:45 #956

• estee2015
  • estee2015 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 287
Modlitwa Tomasza z Akwinu na stałe wchodzi do moich wieczornych medytacji kwiaaatek

POWIEDZENIA I CYTATY 2016/10/29 20:28 #957

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Dobry czas na Przemyślenia

List do przyjaciół

Gabriel Garcia Marquez - 74-letni wybitny pisarz kolumbijski, autor słynnej powieści "Sto lat samotności", laureat literackiej Nagrody Nobla z 1982 roku, był chory na nowotwór złośliwy układu limfatycznego. Pisarz wycofał się z życia publicznego i do swoich przyjaciół rozesłał niniejszy, pożegnalny list.
Jeśliby Bóg zapomniał przez chwilę, że jestem marionetką i podarował mi odrobinę życia, wykorzystałbym ten czas najlepiej jak potrafię.

Prawdopodobnie nie powiedziałbym wszystkiego, o czym myślę, ale na pewno przemyślałbym wszystko, co powiedziałem. Oceniałbym rzeczy nie ze względu na ich wartość, ale na ich znaczenie. Spałbym mało, śniłbym więcej, wiem, że w każdej minucie z zamkniętymi oczami tracimy 60 sekund światła. Szedłbym, kiedy inni się zatrzymują, budziłbym się, kiedy inni śpią. Gdyby Bóg podarował mi odrobinę życia, ubrałbym się prosto, rzuciłbym się ku słońcu, odkrywając nie tylko me ciało, ale moją duszę. Przekonywałbym ludzi, jak bardzo są w błędzie myśląc, że nie warto się zakochać na starość. Nie wiedzą bowiem, że starzeją się właśnie dlatego, iż unikają miłości! Dziecku przyprawiłbym skrzydła, ale zabrałbym mu je, gdy tylko nauczy się latać samodzielnie. Osobom w podeszłym wieku powiedziałbym, że śmierć nie przychodzi wraz ze starością, lecz z zapomnieniem (opuszczeniem).

Tylu rzeczy nauczyłem się od was, ludzi... Nauczyłem się, że wszyscy chcą żyć na wierzchołku góry, zapominając, że prawdziwe szczęście kryje się w samym sposobie wspinania się na górę.

Nauczyłem się, że kiedy nowo narodzone dziecko chwyta swoją maleńką dłonią, po raz pierwszy, palec swego ojca, trzyma się go już zawsze. Nauczyłem się, że człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł. Jest tyle rzeczy, których mogłem się od was nauczyć, ale w rzeczywistości na niewiele się one przydadzą, gdyż, kiedy mnie włożą do trumny, nie będę już żył. Mów zawsze, co czujesz, i czyń, co myślisz. Gdybym wiedział, że dzisiaj po raz ostatni zobaczę cię śpiącego, objąłbym cię mocno i modliłbym się do Pana, by pozwolił mi być twoim aniołem stróżem.

Gdybym wiedział, że są to ostatnie minuty, kiedy cię widzę, powiedziałbym "kocham cię", a nie zakładałbym głupio, że przecież o tym wiesz. Zawsze jest jakieś jutro i życie daje nam możliwość zrobienia dobrego uczynku, ale jeśli się mylę, i dzisiaj jest wszystkim, co mi pozostaje, chciałbym ci powiedzieć jak bardzo cię kocham i że nigdy cię nie zapomnę.

Jutro nie jest zagwarantowane nikomu, ani młodemu, ani staremu. Być może, że dzisiaj patrzysz po raz ostatni na tych, których kochasz. Dlatego nie zwlekaj, uczyń to dzisiaj, bo jeśli się okaże, że nie doczekasz jutra, będziesz żałował dnia, w którym zabrakło ci czasu na jeden uśmiech, na jeden pocałunek, że byłeś zbyt zajęty, by przekazać im ostatnie życzenie. Bądź zawsze blisko tych, których kochasz, mów im głośno, jak bardzo ich potrzebujesz, jak ich kochasz i bądź dla nich dobry, miej czas, aby im powiedzieć "jak mi przykro", "przepraszam", "proszę", dziękuję" i wszystkie inne słowa miłości, jakie tylko znasz. Nikt cię nie będzie pamiętał za twoje myśli sekretne. Proś więc Pana o siłę i mądrość, abyś mógł je wyrazić. Okaż swym przyjaciołom i bliskim, jak bardzo są ci potrzebni. Prześlij te słowa komu zechcesz. Jeśli nie zrobisz tego dzisiaj, jutro będzie takie samo jak wczoraj. I jeśli tego nie zrobisz, nigdy nic się nie stanie. Teraz jest czas. Pozdrawiam i życzę szczęścia!

Tłum. z jęz. hiszpańskiego: prof. Zdzisław Jan Ryn
Katedra Psychiatrii Collegium Medicum UJ,
ambasador RP w Chile i Boliwii w latach 1991-96.
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."
Za tę wiadomość podziękował(a): sobasia, estee2015, Grzegorz74

POWIEDZENIA I CYTATY 2016/10/30 09:52 #958

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Mój przyjaciel mors Zbysio F mawia tak :
JESTEŚMY CUDEM DO ODKRYCIA A NIE PROBLEMEM DO NAPRAWIENIA . NIECH MOC RESETU I NATURY BĘDZIE Z NAMI GDYŻ W ŻYCIU NIE MA ŻADNYCH GRANIC ....

Ps.
Dziś dziękuje że dane mi było poznać tylu Wspaniałych ludzi ... @};- :grin:
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."

POWIEDZENIA I CYTATY 2016/12/17 06:44 #959

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
To taki przekaz albo drogowskaz bardzo mi bliski.
Bob do Billa w ostatnie rozmowie powiedział :
"Że jak się wszystko wyciśnie to zostanie służba i miłość "
"Nie spieprzmy tego"

Ps.
Rozmowa dwóch założycieli AA.
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."

POWIEDZENIA I CYTATY 2017/06/22 07:28 #960

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
"Pewnego razu człowiek przechodził koło domu i zobaczył odpoczywającą na werandzie starszą parę. Pomiędzy nimi leżał pies i skomlał. Człowiek zdziwił się, ale nic nie powiedział. Następnego dnia historia się powtórzyła: człowiek znów przechodził obok tego domu, starsza para odpoczywała sobie w bujanych fotelach, pies leżał w tym samym miejscu i skomlał. Człowiek postanowił, że jeśli nazajutrz znów zobaczy tę samą scenę i usłyszy skomlenie psa, to zapyta o co chodzi. Trzeciego dnia człowiek zastaje ten sami widok: starsza pani pije herbatę, starszy pan czyta gazetę, a pies leży pomiędzy nimi i skomli. Człowiek nie mógł już tego dłużej znieść i spytał:
- Przepraszam, co się dzieje z waszym psem?
- Z psem? – odpowiedziała starsza pani, - pies leży na gwoździu wystającym z desek werandy.
Zdumiony jej odpowiedzią człowiek zapytał:
- Jeżeli pies leży na gwoździu i cierpi, to czemu nie wstanie i nie położy się w innym miejscu?
Starsza pani uśmiechnęła się i odparła:
- To oznacza, że boli go na tyle, żeby skomleć, ale nie na tyle, żeby ruszyć się z miejsca…"

W tej opowieści bohaterem jest pies. Jesteśmy jednak pewni, że pies dawno by wstał i poszukał sobie innego miejsca… Co innego, człowiek… Czy wciąż siedzisz na gwoździu?

Autor: Po Pierwsze Ludzie
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, Ruta, ...anna63

POWIEDZENIA I CYTATY 2017/06/22 09:19 #961

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 15742
Nic z tego. Wszystko co mnie uwiera przeszkadza zasnąć, odpocząć. To drażni i zakłóca mój komfort psychiczny i fizyczny.
staram sie więc usunąć ten uwierający paproch na tyle ile mogę, ile jestem w stanie.
Dzięki Wojtek :grin:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

POWIEDZENIA I CYTATY 2017/08/21 20:39 #962

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Robercie pozwoliłem sobie skopiować Twój tekst
Witajcie Kochani,
Dziś o śmierci... o siostrze narodzin jak to w sobotę pięknie powiedział jeden z moich przyjaciół.
Ludzie za mało myślą o śmierci. Przechodzą przez życie zaprzatając sobie głowę głupstwami, wieczne odkładając ważne decyzje jakby ich życie tu na ziemi trwało wiecznie.
Przechodzą obok swojego życia nie zauważając go nie doceniając tego daru. A kiedy najmocniej doceniamy...na ogół kiedy tracimy, jak pisał mistrz Kochanowski o zdrowiu.
Nie czekaj na śmierć, aby docenić życie.
Dziś zdecydowanie mocniej mogłem doświadczyć piękna poranka mając świadomość, że siostra narodzin śmierć, gdzieś jest i czeka... I to jest w porządku zaakceptuj swoją śmierć i ŻYJ PEŁNIĄ ŻYCIA DOŚWIADCZAJ I BĄDŹ WDZIĘCZNY ZA DZISIAJ , nie przechodź obojętnie obok swoich chwil.
Wspanialego dnia Wam życzę.
"Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli"
Dlatego się nimi opiekuję, bo jestem za nie odpowiedzialny, tak jak za swoje życie
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."

Odp: POWIEDZENIA I CYTATY 2017/09/29 20:12 #963

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
wojgrawoj napisał:
Gdybym nie pamiętał przeszłości a znał przyszłość ,czy życie miało by jakiś sens ?.
Nie starczyło by mi czasu na terażniejszość, bo albo bym uciekał od tego co jest albo bym przesypiał to co nastąpi. Życie nie miało by sensu znając swój koniec.
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."
Za tę wiadomość podziękował(a): AgaMars

Odp: POWIEDZENIA I CYTATY 2017/09/29 20:47 #964

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
wojgrawoj napisał:
Seneka napisał:
Dopóki bać się będziemy wrogów, będziemy niewolnikami .
Ps.
Ja dopiszę : Dopóki będziemy wrogami dla siebie to nigdy nie staniemy (nie będziemy wolni od nałgów )się Wolni.
A czy będąc niewolnikiem mam coś do stracenia ?.( z czasem i pies przywiązuje się do swojej smyczy ,a raczej godzi się )
A my ? mamy wybór !!!
Dlatego zmiany ,zmiany .a życie wróci na właściwe tory.
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."

Odp: POWIEDZENIA I CYTATY 2017/09/29 20:51 #965

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
wojgrawoj napisał:
:grin:

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

:grin:
Zapraszam, nawet nie trzeba się zapisywać ani logować wystarczy chcieć i już gotowe.
Pozdrawiam.
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."
Za tę wiadomość podziękował(a): Isabell, tommygun, AgaMars

POWIEDZENIA I CYTATY 2017/10/05 07:02 #966

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje
Jeśli życzliwość jest szczera i nieobłudna, to jest niezwyciężona. 
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."
Za tę wiadomość podziękował(a): Isabell

Odp: POWIEDZENIA I CYTATY 2017/10/05 21:18 #967

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
wojgrawoj napisał:
Takie moje ulubione :
Jeśli potrafisz stawić czoło coraz to nowym problemom; jeśli potrafisz zachować spokój i opanowanie mimo naglących obowiązków i piętrzących się powinności; jeśli potrafisz wznieść się ponad stresujące okoliczności i nieprzyjazne uwarunkowania – odkryłeś bezcenną tajemnicę: nauczyłeś się skutecznie radzić sobie w codziennym życiu. Jeżeli wbrew wszelkim nieszczęściom, ograniczeniom i przypadłościom potrafisz przejść przez życie z równowagą i pogodą ducha, oznacza to, że uporałeś się z czymś, z czym większość ludzi nie umie sobie poradzić. Twoje osiągnięcia i zwycięstwa są warte więcej niż dokonania królów czy generałów. 
a/n.
Wiekszosc ludzi twierdzi, iz pragnie jak najszybciej opuscic przedszkole. Ale nie
wierz im. Nie mowia prawdy. Jedyne, czego naprawde chca, to by naprawic im
popsute zabawki. "Oddaj mi moja zone". "Przyjmij mnie znowu do pracy". "Oddaj
mi moje pieniadze". "Zwroc mi moja wczesniejsza reputacje". Tego wlasnie
naprawde chca. Pragna, aby zwrocono im dotychczasowe zabawki. Tylko tego,
niczego wiecej. Psychologowie twierdza, ze ludzie chorzy w istocie rzeczy nie
chca naprawde wyzdrowiec. W chorobie jest im dobrze. Oczekuja ulgi, ale nie
powrotu do zdrowia. Leczenie bowiem jest bolesne i wymaga wyrzeczen.
Przebudzenie, jak wiadomo, nie jest rzecza najbardziej przyjemna. W lozku jest
cieplo i wygodnie, budzenie nas irytuje.

Athoy De Mello.
Przebudzenie.
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."
Za tę wiadomość podziękował(a): AgaMars

Odp: POWIEDZENIA I CYTATY 2017/10/15 13:00 #968

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
wojgrawoj napisał:
"Sprawdź, ile rzeczy, które Cię denerwują, sam sobie zafundowałeś, i po prostu się od nich uwolnij..."
(Beata Pawlikowska)
Proste :grin:
I już bez tak,ale,bo.
Można ...
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."

Odp: POWIEDZENIA I CYTATY 2017/10/15 15:24 #969

• Alchemia
  • Alchemia Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 261
Przed "można" musi być "chcę" a potem to już bajka kwiaaatek

POWIEDZENIA I CYTATY 2017/10/15 18:43 #970

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Alchemia ^:)^ pozwoliłem sobie wkleić Twój cytat :
"Ludzie cie inspirują lub wysysają-wybór należy do ciebie"...
ten wybór to nasz rozwój i tym samym życie.
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."
Za tę wiadomość podziękował(a): Isabell

POWIEDZENIA I CYTATY 2017/10/18 08:21 #971

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Powiedzenia i. Cytaty są mądrością Narodu . Dzięki Kojak :grin:
Jeśli myślisz że nic nie możesz już zmienić...zmień myślenie

Nie trzeba wiecznie doświadczać niepowodzeń ,wystarczy uczyć się od innych,choć nie zawsze co jest dobre dla kogoś jest dobre dla mnie ale bez eksperymentowania i ofiar dziś byśmy nie latali na księżyc i nadal mieszkali w szałasach i walczyli o ogień ...
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."
Ostatnio zmieniany: 2017/10/18 08:24 przez wojgrawoj.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kojak

POWIEDZENIA I CYTATY 2017/11/04 06:21 #972

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
" Odczuwanie szczęścia nie oznacza, że wszystko jest perfekcyjne,ale że nauczyłeś się akceptować niedoskonałość "
a/n
Miłego i szczęśliwego dnia...
@};-
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."
Ostatnio zmieniany: 2017/11/04 06:24 przez wojgrawoj.
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, Wojciech, AgaMars

POWIEDZENIA I CYTATY 2017/11/05 06:24 #973

• wojgrawoj
  • wojgrawoj Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Najlepsze co mi się w życiu udało to bycie sobą :grin:
Moje.
Wojtek AA
zła się nie ulęknę
Bo Ty jesteś ze mną."
Za tę wiadomość podziękował(a): Alchemia, AgaMars

POWIEDZENIA I CYTATY 2017/11/05 08:33 #974

• Alchemia
  • Alchemia Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 261
"Nie bój się cieni, ponieważ tylko Ty możesz decydować co właściwie jest tą cienią. Nie patrz w ciemność, dostrzegaj światło." Na pochmurne dni te w głowie i na zewnątrz kwiaaatek

POWIEDZENIA I CYTATY 2017/11/05 09:35 #975

• Megi
  • Megi Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 33
" Nie bój się cieni. One świadczą o tym że gdzieś znajduje się światło "
Oskar Wilde.
jeden z moich ulubionych...
Za tę wiadomość podziękował(a): wojgrawoj, Wojciech