Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Wspólne Dyskusje Alko-Koalko-Narkomania.

TEMAT: Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/02/27 09:09 #1

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 3473
Ja czuję się dobrze,nie mam kaca,nie mam wyrzutów sumienia,nie jestem zły na deszczową pogodę,pieski mnie wczesnie obudziły tak po 6 rano,ale wiem,że nie zmienię im zegara biologicznego,wolny dzień od pracy a tu trzeba zrywać się z łózka.dzisiaj się również cieszę z tego,że wieczorem mamy miting i jadę na spotkanie,bo taką odczuwam potrzebę.Smutku nie mam,mam radość ,że jestem dzisiaj trzeżwy,że mam przewage pozytywnych uczuć i jestem optymistycznie nastawiony na dzisiejszy dzień.
Potępianie siebie za popełnione błędy jest równie złe jak potępianie innych za ich błędy.W rzeczywistości nawet siebie nie potrafimy ocenić prawidłowo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Stokrotka2

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/02/27 10:25 #2

• Wisienka
  • Wisienka Avatar
A ja jestem spokojna. Dziś usłyszałam, ze mam talent do tego, co robię, a to zawsze miło usłyszeć:) Przede mną słoneczna sobota, którą spędzę na domowych czynnościach.

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/02/27 12:29 #3

• szekla
  • szekla Avatar
A ja sie czuje umiarkowanie, ani zlosci, ani euforii. Wstalam jak zwykle prawie o swicie. Bylam na spacerze. Najpierw oczywiscie na Forum :) ( Nie musze tez pisac do czego siegnela moja wyobraznia, bo co by bylo, gdyby spotkalo to mnie:(
Czemu wlasnie o tym pisze teraz? Chyba wierze z 6-ty zmysl, ktory stety albo niestety posiadam,i telepatie, gdyz najprawdopdobniej sciagnelismy sie myslami i idac na targ spotkalam ich dzisiaj.
Chcialam Wam powiedziec, ze podziwiam tego kolege. Jego okres abstynencji trwa od wrzesnia 2009 i tak naprawde to, czy sila, czy bol, czy troska o zone i drugie dziecko, czy jescze nie wiem co utwardza jego postanowienie. Ona dzisiaj powiedziala "mialam wydac na wesele, a wydalam na pomnik". On chcial jej na 18-ke kupic samochod. Wybaczcie slowa on i ona, ale nie uzywam imion bez ich zgody.

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/02/28 07:51 #4

• szekla
  • szekla Avatar
Wstalam dzisiaj bez kaca, trzezwa i tak mam zamiar wytrwc dzis do 24. Humorek w sumie bardzo dobry. Oczywiscie kawa i papieros i internet i Forum Norbiego:)) I co tu widze?? Pusto. Buuuuuu....OKI, weekend, odpoczywajcie Dzieciaczki Kochane. Rano dzwonila Basia, Kowalczyk zdobyla "zloto" Super, lyzwiarki "braz" tez super. Zaraz wypike druga kawe, z psem na spacer i na targ Przydasiow. Pozniej do klubu. Niedziela bedzie wiec zajeta. Milego dnia zycze :lol: Smutne mysli minely :D

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/02/28 08:43 #5

• Wisienka
  • Wisienka Avatar
Pospalam dziś wyjątkowo dlugo jak na mnie. Dziś nie piję - na pewno. Słońce pięknie świeci, pojedziemy gdzieś poszukać zieleni. Nastrój - taki sobie. Razej bliżej rozdrażnienia niż spokoju.

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/02/28 10:09 #6

• szekla
  • szekla Avatar
Mam nadzieje Wisienko, ze jak znajdziesz zielen to sie uspokoisz:))) Wez troche pogody ducha ode mnie. Chetnie sie podziele:))

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/02/28 10:12 #7

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Witam.Ja wstałem z bólem głowy,za długo spałem,to normalne u mnie,ja powinienem spać 3-4 godziny,jeżeli spię dłużej,to mam łeb jak czajnik tylko jeszcze nie gwizdam :D Poszliśmy póżno spać ok 1-ej a wstałem o 10 rano .Szkoda zycia na spanie.
Ważne ,że jestem trzeżwy ,pogoda deszczowa i tyle ,ale nie przeszkadza,aby się obudzić.
Potępianie siebie za popełnione błędy jest równie złe jak potępianie innych za ich błędy.W rzeczywistości nawet siebie nie potrafimy ocenić prawidłowo.

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/02/28 10:17 #8

• szekla
  • szekla Avatar
Hehe....pewnie Ci sie gwizdek zepsul :lol: U nas sloneczko i wiaterek i Emilka tryska homorkiem. Glowa mnie nie boli i jestem happy. Wezcie ode mnie troche tego humorku. Starczy dla wszystkich.
Ale nie wiem jak Wy....na mnie czesto pelnia ksiezyca ma negatywny wplyw, czesto zapijalam zeby zasnac

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/02/28 10:29 #9

• Wisienka
  • Wisienka Avatar
A to byla pelnia? Pewnie dlatego calą noc się bałam o ciążę. Teraz już mi nieco lepiej, bo podyskutowalam sobie o zdrowieniu n moim "żywieniowym" forum i mi się mózg przewentylował. Emilka, zięki za chęć podzielenia się pogodą ducha. Boję się, że bym Ci ją zmarnowała ;)

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/02/28 11:38 #10

• szekla
  • szekla Avatar
Spoko Wisienka...ponoc bija ze mnie pozytywne prady :P

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/02/28 16:53 #11

• Wisienka
  • Wisienka Avatar
No to chyba jednak jakiś prąd od Ciebie mnie potelepał :lol: Jestem spokojna, w dobrej formie, byliśmy na pysznym obiadku i w parku, łapać ostatnie promyki słońca przed deszczem. Potem wynudziłam się w galerii handlowej i tu też patrzę na rzecz pozytywnie: jak to dobrze, że nie ma tam nic, co bym chciała mieć ;)

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/02/28 17:30 #12

• szekla
  • szekla Avatar
Czasami tak bywa, ze chcesz sobie cos kupic a nie mozesz. Sklepy pelne towaru i wszystko jest "beee". Pieniazki zaoszczedzone. Gorzej jednak jest wtedy jak cos Ci wpadnie super fajnego w oko a tu kasy brak:))
Ciesze sie, ze Ci sie poprawilo:) Ja bylam na spotkaniu w swojej "Szansie" i jest mi fajnie. Zreszta od rana jest mi fajnie. Posluchalam sobie troszeczke Crauchan bo lubie irlandzkie rytmy. Daja mi taliego powera.

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/01 13:16 #13

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Ja dzisiaj czuje się dobrze,pomimo,że nocka była ciężka,ale jest okej,mam dobry nastrój,chce mi sie pracować,dzisiaj jestem trzeżwy-to znaczy,że jest okej/

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/01 13:24 #14

• szekla
  • szekla Avatar
A tak na ciezkie nocki to bardzo cieplutkie mleczko dobrze robi:)) ...i nie upija hehehe:)) Drogi Kolego

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/01 14:10 #15

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
O... napewno jeszcze jak z młodej krówki :D

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/01 14:24 #16

• Wisienka
  • Wisienka Avatar
Widzialam dziś po razpierwszy na usg malą 23 milimetrową fasolkę. O rrany, ja naprawdę jestem w ciąży :lol: Gdy zobaczylam, że są ręce i nóżki po dwie sztuki oraz głowa sztuk jeden, to nieco się uspokoiłam. Kolejny stres za miesiąc - badanie prawidłowości genetycznej. Ale dziś jest fajnie:)

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/01 15:04 #17

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Wisienka nie stresuj się,żyj spokojnie do następnej kontroli,bo urodzi się mały nerwusek. ;) No to ja się też cieszę,że wszystko okej.Za kilka miesięcy będziemy mieli nowrodka na forum :D

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/01 16:54 #18

• szekla
  • szekla Avatar
Hihi ja tez sie ciesze. Wisienko tylko nie podlewaj tego kwiatuszka jakas trucizna. Mleczko, soczki, slaba herbatka, spokojna muzyczka....ech

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/02 08:04 #19

• szekla
  • szekla Avatar
No...na mnie przyszla kolej. Spalam dzis troche zadlugo, bo do 8 i mnie boli glowa. Kawe juz wypilam i jakby bol powoli odchodzil. Za pol godziny pojde z psem na spacer to moze mi przejdzie. Ogolnie mam dobry humor. Marcin poszedl do pracy, wiec bede miala spokoj i troche wiecej kasy co mnie uspakaja bo z nia ostatnio bylo krucho:))

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/02 08:15 #20

• Wisienka
  • Wisienka Avatar
A ja się dziś złamałam i wypiłam kawę, po raz pierwszy od dwóch miesięcy. Fizycznie kiepsko, psychicznie w normie. Przede mną miłe spotkanie z bliska znajomą, liczę, że to mi doda energii.

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/02 08:21 #21

• szekla
  • szekla Avatar
Wisienko....coprawda w ciazy bylam bardzo dawno temu ale pamieci jeszcze nie przepilam wiec co nie co pamietam:)) i nie rozumiem dlaczego masz sie powstrzymywac od kawy. Nie chlej jej w nadmiarze ale jak masz nie samowita ochote tio sie jej napij. Ja jak bylam 3 miesiace w ciazy kopalam ogrodek...tak tylko troszke ale kopalam:)) Organiz bedzie sie upominal o wiele rzeczy wiec w ramach rozsadku spelniaqj te wymagania:)

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/02 14:26 #22

• Wisienka
  • Wisienka Avatar
Ano z tego samego powodu, dla którego powinnam się powstrzymywać od: pieczywa, wieprzowiny, masła, fast foodów, cukru i wielu innych rzeczy. Nie jestem taka twarda, ze wszystkiego mi się nie udaje rezygnować, z kawy się staram, bo jest to środek zmieniający świadomość, do tego uzależniający. Staram się nie dać zwariować. Właśnie spotkałam się ze znajomą, która jest na podobnym etapie jak ja. No ale ona to ma problemy! Prawdziwe, zdrowotne. przy niej moje są wydumane i przesadzone. Już wiem, że przez najbliższych siedem miesięcy to nie swoją ciążą zajmować się będę najbardziej.

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/04 06:43 #23

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Ja dzisiaj czuję się dobrze,wyspałem się i trochę odpocząłem,po wczorajszym dniu,trochę było zwirowań,emocji związanych z pracą,dużo kilometrów przejechałem,ogólnie byłem zmęczony wczoraj.dzisiaj po 9 godzinach snu czuję się świetnie i dzisiaj nie piję i to mnie cieszy.

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/04 09:26 #24

• szekla
  • szekla Avatar
Dzis mam wiele rozmyslan nad ludzka glupota. Abstynencja wzmorzyla we mnie logike i smieje sie z myslenia innych. Nie jest to jednak smiech serdeczny. Z politowaniem patrze sie na chore myslenie moich wpolmieszkancow i nie wiem czy ich zalowac czy olac.Zaraz jednak ide do swojego klubu sprzatac wiec bede spokojna:)

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/04 19:36 #25

• Anonymous
  • Anonymous Avatar
Pragnę podzielić się swymi wspomnieniami z okresu tuż po zaprzestaniu picia.Moja terapia odwykowa trwała 6 tygodni. Po opuszczeniu szpitala rozpocząłem życie na trzeźwo.Jakież było moje zdziwienie,gdy poszedłem na zakupy.Wszystko takie drogie ,nowe ,nieznane.Wydawało mi się ,że wróciłem gdzieś z daleka po bardzo długiej nieobecności.Mięso tak podrożało ,warzywa,nabiał.Czy tych ludzi p......,tak wtedy myślałem.Nie szczędziłem im epitetów i to ostrych.Uważałem ich za debili ,ćwierćinteligentów itp.Moja wizja świata wtedy różniła się od przeciętnej krajowej.Kto myślał lub robił inaczej był głupi.W jakiś cudowny sposób posiadłem monopol na wszystko,wiedzę doświadczenie ,umiejętności.Brakowało wtedy chyba tylko nagrody Nobla w dziedzinie pychy i głupoty.Umysł czasem płata figle.Przekonałem się o tym na własnej skórze.Teraz reaguję całkiem inaczej.Wiem ,że moje emocje często prowadzą mnie do błędnych wniosków,niewłaściwych reakcji i zachowań.Staram się ważne decyzje podejmować spokojnie z rozwagą.Udowodniłem sobie wiele razy,że dzisiejszy problem lub sprawa , jutro ,a nawet za dni kilka wyłania się w innym świetle.Jest jak by łatwiejsza,prostsza.Zawsze mam przed oczyma jedną z mądrości AA "Daj czas czasowi"Dla mnie to bardzo ważne i potrzebne. Pogody ducha Szekla!!!!! :lol:

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/04 19:50 #26

• szekla
  • szekla Avatar
Nie dziekuke Marku ale jestem Ci niezmiernie wdzieczna za te slowa:)) Chyba bylismy na tej samej terapi "Daj czas czasowi" i te "malymi kroczkami":)))

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/04 20:03 #27

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Nie bawem kończy się dzień i ja czuję się dobrze,spędziłem go w zupełnie innym nastroju,jak wczoraj.W pracy było też przyjemnie,czasami praca z ludżmi wymaga wielkich sił,szczególnie,gdzie masz pod opieką samych meższczyzn-to naprawde trudne,jak te chłopy się zachowują,pracując za granicą,a jak wracają do swoich żon do kraju,to wszystko cacy.Czasami trzeba by było chyba dobrze walnąć w łeb,żeby dotarło,że należy za sobą sprzątać i także dbać o siebie i innych wspólokatorów.
No ale to było wczoraj, z szefem znależliśmy inne rozwiązanie.
Też zboczyłem z tematu,sory dobrze się czuję i jest mi lekko na duszy.

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/04 20:32 #28

• Wisienka
  • Wisienka Avatar
Jest mi źle, szukam ochotnika, który zechciałby mnie dobić ale nawet mój mąż się nie chce dać namówić :( Chyba mnie wczoraj przewiało i mam wrażenie, jakby bolaly mnie wszystkie zęby na raz. Tabletek pbólowych brać nie mogę, no kaplica. Nawet pobyt z młodzieżą w klubie mi nie pomógł, choć zwykle wracam stamtąd naładowana pozytywną energią. A jeszcze mam ostatnio wątpliwą przyjemność konfrontować się z alkoholizmem w stadium megachronicznym i za każdym razem dokładnie tak samo psuje mi to humor. Ech...

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/04 21:08 #29

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Wisieńka a może tak lepiej do ciepłego łóżeczka ;) nie myśl o tym jak dobić siebie? nie wskazane,Szekla mi kiedyś napisała,że ciepłe mleczko pomaga zasnąć i uspokaja (moja babcia też tak mówiła),spróbuj zasnąć i zostaw jutrzejszy dzień Sile Wyższej.Nie proś męża,żeby Cię dobił,jak możesz prosić kogoś o to ,kto Cię kocha ;)

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/04 21:17 #30

• Wisienka
  • Wisienka Avatar
Argumentuję, że jeszcze teraz miałby szansę zostać z jedną pólsierotą. Za siedem miesięcy już nie będzie tak latwo ;)
Ciepłe łóżeczko przy bólu zębów to niestety najgorszy możliwy pomysł. Znieczulam się zimną wodą, pomaga na jakiś czas...

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/04 21:38 #31

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
No tak zęby to jedyny problem,którego nie mogę zrozumieć naszego Stwórcy ,dlaczego nas tak stworzył,że musimy je usuwać i czuc ból,np;czaszka,kolano,kość udowa,tego się nie wyrywa,chyba,że w wypadku nam urwie,to kość i to kość.
No okej wiem,co to ból zęba,jutro mam wlaśnie kolejne spotkanie u dentysty

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/04 21:49 #32

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Trochę by mi było wstyd,bo to dentystka,to wiesz mój honor i duma męska by ucierpiała,ale fajnie,bo to polka,rozmawiamy w ojczystym języku

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/05 05:48 #33

• Wind
  • Wind Avatar
A u mnie dobrze,wczoraj trochę pojeździłem na moto,ale zimno jeszcze :)
zaraz idę na kawusię i chmurkę :D
ogólnie to jestem zadowolony z życia,oczywiście tego trzeźwego!!
kiedyś gdy rano wstawałem to z przekleństwem na ustach,dziś z usmiechem.
jestem sobie na urlopie,i kompletnie nic nie robię,naprawdę ;) siedzę w domu i oglądam telewizję
i jest mi dobrze,bo dawno nie miałem całego tygodnia dla siebie,chyba tego mi było trzeba bo zauważyłem że jakiś się niespokojny zrobiłem ostatnio.
Pozdrawiam

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/05 05:57 #34

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Witam.
Ja też właśnie popijam kawkę i zagryzam dymkiem papierosowym,dobrze się czuję i dzisiaj nie piję,dzisiaj piątek,czyli wodok bliskiego weekendu sprawia też radosć,ale ciekawość mnie dopiera jak tam nasza Wisienka?czy choć zmrużyła oczka,albo zębiska dały popalić

Jak się dzisiaj czuję-jakie są moje uczucia i emocje 2010/03/05 06:28 #35

• szekla
  • szekla Avatar
Wisienko:))
Prochow brac nie mozesz ale w aptekach sa takie zele co znieczulaja miejsowo. Mamuska one sa dla dzieci, ktorym wyzynaja sie zabki i sa przez bol wtedy bardzo marudne.
Dzyn, dzyn wstawaj z lozka i szoruj do apteki. Nie mesz sie i wracaj bo brakuje tu Ciebie:))